-->

Ev Yemekleri Satış Dükkanı Nasıl Açılır

Sponsorlu Bağlantılar

Ev Yemekleri Satış Dükkanı Nasıl Açılır


Ev Yemekleri Satış Dükkanı Nasıl Açılır, Ev Yemekleri Satış Dükkanı Açmak İçin Gerekli Malzemeler, Ev Yemekleri Satış Dükkanı Açma Maliyeti.

Ev Yemekleri Satış Dükkanı Açma Maliyeti.
Gıda Sektöründe İş Kurmak, Potansiyel Yatırımcılar İçin İlk Akla Gelen Fikirler Arasındadır. Her Zaman Acıkan Birileri Vardır Ve Böylece Modası Geçmez. Günümüz Dünyasında Ailelerdeki Her İki Eş De Çalıştığı İçin İş Çıkışı Eve Yorgun Gelinmekte, Lezzetli Ve Sizin Hazırlayarak Zahmetten Kurtaracağınız Yemek Keyfi, Temel İhtiyaçlar Arasında Yer Almaktadır. Yani Aile Bütçeleri, Ev Yemekleri Sipariş Edebilmek İçin Ciddi Bir Bütçeyi Zaten Ayırıyorlar.

Eğer Hijyen Kurallarına Uyuyor Ve Damak Tadına Hitap Eden Harika Yemekler Yapabiliyorsanız Bu İş Tam Size Göre. Sadece Dükkan Yerine Ve Hangi Tür Yemeklerle Donatılmış Bir Mutfak Tezgahınız Olacağına Karar Vermelisiniz. Unutmayınız Ki Sadece Yemek Sektöründe Değil Bir Çok Alanda Tutunma Garantiniz Yoktur. Deneyim, En Çok Da Sabır Gereklidir.

Öncelikle Fizibilite Yaparak Başlamalısınız. Elbette Kendinize Ait Dükkan En Avantajlısı, Bazen Kira Vermek Yerine Kendi Evinizde Çalışarak Ufak Bir Müşteri Kitlesi Yaratabilirsiniz. Dükkan Açmak İstediğiniz Bölgenin Kira Fiyatlarını Araştırın. Bir Kaç Ayrı Bölgeyi İnceleyerek En İşlek Mekanı Seçmeye Çalışın. O Bölgede Çalışan İnsan Sayısı, Ne Tür Mesleklerle Uğraştıkları, Üniversite Öğrencilerinin Varlığı Gibi Seçeneklere Bakın, Hangi Fiyat Aralığındaki Ve Muhtemel Talebi Olan Yemekleri Hazırlayacağınızı Bilin.

Dükkanınızda En İyi Yapabildiğiniz Yemekler, Size Marka Değeri Katacaktır. Ama Elbette Hepsini En İyi Pişiren Siz Olamazsınız. Bunun İçin Komşu Ve Arkadaşlarınıza Teklif Götürün. Mesela Haftada Bir Gün Sizin İçin Yöresel Bir Yemek Hazırlayarak Ürün Çeşitliliğini Arttırabilirler.

Temizlik Ve Tat Kadar Sunum Da Hayati Önem Taşır. Tezgahınızı, İştah Açacak Ve Sıcak Servis Edecek Şekilde Dizayn Edin. Metrekaresi Size Kalsa Da Havadar Bir Ortam, Hele Bir De Ufak Çapta Manzarası Varsa Harikadır. Sigara Kullanan Müşterileriniz İçin Bahçeye Atabileceğiniz Bir Kaç Masa, Satışınızı Arttırır.

Eğer Etrafta Sizin, (Elbette Lezzet Rakibiniz Olamaz) Fiyatlar Konusunda Rekabet Edemeyeceğiniz Yeme İçme Yerleri Varsa Dikkatli Olun. Büyük Sermayeli Veya Uzun Zamandır Orada Faaliyet Gösteren İyi Bir Dükkan, Sizi Yıpratabilir.

Fırın, Tabaklar, Tencere, Kaşık Çatal, Eldiven, Paspas, Mobilya Ve Dekorasyon Objeleri, Güvenlik Sistemi, Sizinle Birlikte Çalışması Gereken Eleman Sayısı, Onların Sigortaları Gibi Detaylı Bir Liste Hazırlayın. Bu Liste, Sizin Bütçe Ve Hayal Gücünüze Bağlı Olarak Değişkenlik Gösterecektir. Fakat Toptan Ve Yalnızca Mutfak Araç Gereçleri Bulunduran Özel Yerlerden Satın Almaya Çok Dikkat Edin. Bu Size Mal Garantisi Ve Uygun Fiyat Sağlar. Bunları Uzun Zaman Yenilemezsiniz Ancak Günlük Veya Haftalık Olarak Gıda Alarak Servise Hazır Hale Getirmek İçin Market Veya Toptancılarla Çalışın. Bu Sistemle Vadeli Ödemeler Yapabilir, Taze Yiyecekler Alabilir, Devamlılık Gösterdiğiniz İçin De Ciddi Bir İndirim Alarak Maliyeti Azaltırsınız.

İlk Olarak Etkili Tanıtım Yapmak Adına Her Türlü Broşür, Radyo, Sosyal Medya, Promosyon Reklamları Düzenlemelisiniz. Etkileşimli Bir Web Sitesi, Size Kazanç Getirir. En İyisi Potansiyel Müşterilerinizi De Davet Edeceğiniz Küçük Bir Açılış Kokteylidir. Kulaktan Kulağa Mal, Kendini Sattıracaktır Zamanla, Siz İddialı Olmalı, En İyi Hizmeti Vermeye Çalışmalısınız.
Tüm Bu İşlemler İçin Kaç TL Sermayeye İhtiyacınız Olduğunu, Pazar Araştırması Yaparak Öğrenmelisiniz. Açacağınız Dükkana, Dükkanın Dekorasyonuna Göre 25 Bin Türk Lirası İle 50 Bin Türk Lirası Arası Bir Maliyet Çıkacaktır.

Ev Yemekleri Satış Dükkanı Açmak İçin En Az Yirmi Beş Bin Liraya İhtiyacınız Olacak. Artık Dükkan Açmak İçin Ruhsat Başvurusu Yapabilirsiniz. Daha Büyük Hacimde İşletmenizi Düzenleyebileceğiniz Gibi Kar Ettikçe De Genişletme Belki De Mekan Değiştirme Seçeneklerini Değerlendirmelisiniz.

KOSGEP, Bu Konuda Özellikle Kadın Girişimcileri Desteklemek İçin Sertifika Programı Düzenliyor. Profesyonel Bir Danışmanlık Hizmeti, Hiç İş Deneyimi Olmayan Kadınlar İçin Eğitim Olanağı Sağlıyor. Katılımınız Sonunda İş Yerinizin Büyüklüğüne Bağlı Olarak Kredi Desteği Sağlanıyor. Yüzde Otuzu Hibe, Yüzde Yetmişi Faizsiz Olarak Geri Ödenen Kredi Desteğinde İşinizi Geliştirmeniz İçin Beş Yıl Zaman Tanındıktan Sonra Ödeme Yapmanız Bekleniyor. Fakat Yine De Sizin Belirli Bir Sermaye Miktarı Paranız Olmak Zorunda. Kursa Katılarak Zaman Kaybetmek İstemiyor Ve Destekleme Amaçlı Verilen Kredi Olmasa Da Olur Derseniz, En Kısa Zamanda İşinizin Başına Geçmelisiniz, Bu Sürede Müşteri Edinmeye Başlayabilirsiniz.

Yalnızca Evde Çalışarak Aylık 3 Bin Lira Kazanabilirsiniz. Söz Konusu Dükkan Konsepti İse Bu Rakam, Lokasyon Ve İş Kalitenize Göre Katlanarak Artar. Yeni Kurulan İşlerde İlk Yıl, Yalnızca Yatırdığınız Sermayeyi Çıkarabilmeniz Gayet Doğaldır. Azim Ve Sabır Göstermelisiniz.

Ev Yemekleri Satış Dükkanının Da Öğle Yemekleri, Günün En Çok Kazanç Sağlayacağınız Kısmıdır. Eğer Beğenilirseniz, Akşam İş Çıkışı Yorgun Düşen Çalışanlar, Kalabalık Arkadaş Toplantıları, Acemi Ev Hanımları, Çatkapı Gelen Misafirler, Doğum Günü Kutlamaları İçin Aperatifler Olarak Da Sipariş Veriliyor.

İşiniz Sadece Elinizin Lezzeti Değildir Artık. Bunu Duyurmalısınız. İnsan İlişkileriniz Ne Kadar Güçlüyse O Derece Başarınız Artar. İnsanların Ne Tür Menüler Görmek İstediğini, Hangi Fiyattan Alıcı Olabileceğini Hissetmeli, Yeni Tarifleriniz İle Onları Mutlu Etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar