-->

Butik Otel Nasıl Açılır? Para Kazandıran İş Fikirleri

Sponsorlu Bağlantılar

Butik Otel Nasıl Açılır? Para Kazandıran İşler


Butik Otel Nasıl Açılır? Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler, Butik Otel Ne Kadar Kazandırır.

Bir Yandan Tatil Yapmak İsteyen Bir Yandan Da Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyen Herkes Adına Son Zamanlarda En İlgi Çeken İş Kollarından Biri De Butik Otellerdir. Özellikle De Yazları Sahil Kısımlarında Hem Uygun Bütçeli Hem De İnsana Kendisini Evindeymiş Gibi Hissettiren Bu Sıcacık Butikler, Artık İnsanların En Fazla Rağbet Ettiği Yerler Arasında Geçmektedir. Ayrıca İşletmeni Açısından Da İyi Bir Gelir Getiren Bu Şirin Tatil Kalma Yerlerinin Çok Da Fazla Bir Uğraş Gerektiren Yanı Yoktur. Sadece Butik Otel Açmak İçin Şartlar Bilinmesi Yeterlidir.

Butik Otel Adına Yapılması Gerekenler

Butik Otel Ne Kadar Kazandırır
Öncelikle Bu Birbirinden Şık Otel Çeşitlerinden Birini Açmak Adına Sahil Noktalarında Turistik Açıdan Oldukça Fazla Rağbet Gören Her Hangi Bir Yerden Mekan Bulmak Gereklidir. Elbette Bu Bulunan Mekanın Da İşletilebilir Olması Gerekir. Eğer Bu Durum Mümkün Görünmüyor İse O Zaman Yeni Bir Bina Yapılabilir. Tüm Bu Önemli Detaylar Halledildikten Sonra Butik Otel Açmak İçin Gerekli Belgeler Tek Tek Hazırlanmalıdır.

Bu Şirin Otelin Sahibi Kim Olacak İse Onun Klasik Olarak İkametgah Belgesi Ya Da Nüfus Cüzdanı Fotokopisi Gibi Birçok Farklı Belge Yer Sahibinden İstenecektir. Bunun Yanı Sıra Ayrıca En Önemlisi İse Otel Açma Ruhsatının Alınması Gereklidir. Bu Noktada Bir Sonraki Adım İse Kültür Ve Turizm Bakanlığından Turistik Bir Tesis Açmak İsteği Üzerine Bir Belgenin Alınmasıdır.

Butik Otel Açmak Adına İkinci Yarı

Tüm Bu İşlemler İle Birlikte İşin Yarısı Tamamlanmış Oluyor. Ancak İşin Bir Başka Yorucu Kısmı Burada Başlıyor. O Da Otel Adına Gerekli Olan Her Türlü Hazırlanış. Örneğin İkinci Yarısı Adına Otel İçin Levha, Odalar İçin Yataklar, Halılar, Perdeler Ya Da Birçok Farklı Alt Yapı Tesisatı Da Yine Kişinin İlgilenmesi Gereken Önemli Noktalardır. Bir Diğer Taraftan Otelde Çalışacak Olan Personelin De Kaliteli Ve Bu İşte Uzman Olan Kişilerden Seçilmesi Son Derece Önemlidir. Ne De Olsa Müşteri Memnuniyet Her Zaman Ön Planda Olmalıdır.

Tüm Bu İşlemler De Sona Erdikten Sonra Butik Otel Açmak İçin Şartlar Arasında Bakanlıktan Bir Müfettiş Ya Da Belediyeden Zabıtalar Gelerek Mekânı İnceleyecek Ve Turistik Bir Otel İşletme Yeri Olarak Kabul Edilmesi Adına Not Vereceklerdir. Bunun İçin De Geçerli Bir Not Alındıktan Sonra Artık Butik Otelin Keyfi Çıkarılabilir.

Butik Otel Ne Kadar Kazandırır

Elbette İlk Başlarda İstenilen O Yüksek Gelirler Sağlanmayacaktır. Bunun İçin Gerekli Belgeler Ve Tüm İşlemlerin Ardından İnternete Reklam Verilebilir Ya Da Otelin Kurulduğu Yerlerin Çevresine Afişler Basılabilir Ve Reklam Broşürleri Dağıtılabilir. Yavaş Yavaş Müşteri Gelmeye Başladığın Da İlk Başta 3 Bin TL Civarı Olan Kazanç, Eğer Doğru İşler Yapılır İse O Zaman Bu Kazanç Gittikçe Katlanacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar