-->

Damacana Su Bayiliği Sucu Nasıl Açılır

Sponsorlu Bağlantılar

Damacana Su Bayiliği Sucu Nasıl Açılır


Su Bayiliği Ticaret Hayatına Atılmak İsteyen Bir Çok Kişinin Son Dönemlerde En Karlı İşlerden Biri Olarak Gördüğü, Bol Alternatif Firması, Tüketiminin Yaygın Olması Nedeniyle De Su Satışının Kolay Olarak Değerlendirildiği İş Sektörü Olarak Karşımıza Çıkmakta. Hızla Büyüyen Damacana Su Sektörü, Nüfus Yoğunluğuna Göre Piyasanın En İyi Kazandıran Sektörü Durumuna Ulaşmış Görünüyor. Sürekliliği Olması Nedeniyle De Bayilik Almak Açısından Tercih Edilmekte.
İşletmenizde Damacana Su Dışında Şirketler İçin 0,5 Litre, 1,5 Litre, 5 Litrelik Suları Satarak Kazancınızı Artırabilirsiniz.

Damacana Su Bayiliği Nasıl Alınır

Damacana Su Bayisi Olmak İçin Çevrenizde Bayilik Veren Veya Ülke Genelinde Dağıtım Yapan Su Markalarıyla Görüşüp, Gerekli Hazırlıkları Yapmanız Gerekmekte. Büyük Firmalarla Çalışmanın Getirisi Daha Fazla Olacaktır Ancak, Büyük Firmaların Talepleri İlk Etapta 50 İle 100 Bin Lira Gibi Bir Sermaye Gerektirmekte. Bölgesel Dağıtım Yapan Firmalarda İse Çok Düşük Maliyetlerle Dükkanınızı Açarak Çalışmaya Başlayabilirsiniz.
Su Bayiliği İçin Öncelikle Şirket Kurulması Gerekmekte. Fatura Kesme Zorunluluğu Olması Nedeniyle Damacana Su Bayiliği İçin Şahıs Şirketi Açmak En Avantajlısı. Şahıs Şirketlerinin Vergi Ve Giderleri Diğerlerine Oranla Çok Düşüktür. Belediye’ye Müracaatta Bulunup, Hazırladığınız Dükkan İçin İş Yeri Açma Ve Çalıştırma Ruhsatı Da Alındığı Takdirde Geriye Bir Bayi İle Anlaşıp, Ürünlerini Satmak Kalacaktır. Bir Çok Damacana Su Firması Bayilerine Hazır Müşteri, Tabela Desteği, 1000 Damacana Civarı Hediye Su, Afiş, Kartvizit Gibi İmkanlar Sunmaktadır.

Damacana Su Bayiliği Veren Firmalar

Gümüş Su, Akçapınar, Munzur, Beys Su, Revan Su, Mega Su, Doyum Su, Belkaya, Damak Su, Hamidiye, Akçat, Elmacık, Kirazlıyayla, Suada, Taşkesti, Ulupınar, Dağdelen, Akçat, Tekir Gibi Daha Bölgesel Olan Firmalar İle, Saka, Erikli, Aytaç, Hayat, Gibi Türkiye Geneline Dağıtım Yapan Daha Bir Çok Firma Damacana Su Bayiliği Vermektedir. Her Firmanın Kendisine Has Bayilik Şartları Bulunmaktadır. Bulunduğunuz Bölgenin Fizibilitesi İyiyse Ve Su Firması Yeni Kurulmuşsa, Bu İşinizi Kolaylaştırabilir. Aksi Takdirde Bayilik İçin Bir Sermaye Olması Gerekmektedir.

Damacana Su Bayiliği Maliyeti
Damacana Su Bayiliği Açmak Ve Su Dağıtabilmek İçin Bir Ortalama Maliyet Hesaplamak Gerekirse; Bu Maliyetlerin, Marka, Şehir, Gibi Bir Çok Kritere Göre Farklılıklar Göstereceği De Göz Önünde Bulundurulmalıdır.

Açılış Giderleri:
• 1.500 TL dükkan kirası,
• Büro giderleri, dekorasyon, ofis mobilyaları, masa üstü bilgisayar, yazıcı ve fax-telefon için tahmini 5.000 TL,
• İşletme giderleri, Şirket açma, vergi ve belediye prosedürleri için ortalama gideriniz 3.000 TL (bu gider küçük ölçekli bayi için gerekmeyebilir. Aile fertleri bu görevi üstlenebilmektedir.),
• Damacana giderleri, Firmaya ve depo durumunuza göre 2.500 liralık bir stok yeterli olacaktır,
• Araç giderleri, Damacana su dağıtımı için motosiklet ya da kamyonet tercih edilebilir, 4 ila 25.000 TL arasında,
• Toplam açılış maliyeti; 15.000 ila 35.000 TL arasında.

Bayilik Aylık Giderleri;
• Dükkan kirası, 1.500 TL,
• Su dolumu, 500-1000 TL arası,
• Personel gideri, personel başına 1.550 TL maaş, 500 TL sigorta; 2000 TL,
• Fatura ve vergi, 200 TL, aylık vergi, 500 TL
• Araç gideri (sadece yakıt), 800 TL,
• Toplam aylık gider; 5.800 TL.

Damacana Su Bayiliği Ne Kadar Kazandırır
İşletme Performansına, Bulunulan Şehir Ve Talebe Göre Kazançlar Farklılık Göstermektedir. Nüfusu Yoğun Yerlerde Aylık Ciro 15.000-20.000 TL Civarındayken, Küçük Yerleşimlerde 10.000 TL Altına Düşmektedir. Devamlı Müşteri Talebi Performansına Erişmiş Orta Ölçekli Bir Damacana Su Bayisi, Ayda 2.000 – 5.000 TL Arasında Kazanç Elde Edebilir. Firma Bayii Ye Bir Damacana Suyu 1-1,5 Arasında Vermektedir. İşletme 6 TL Civarında Satmakta Olup, Aylık 1500 Adet Satış Yapan Bayiinin Kazancı Aylık Olarak 2.300 TL Üzerinde Oluşacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar