-->

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kuru Temizleme Dükkanı Nasıl Açılır?


Para Kazdıran İş Fikirleri, Kuru Temizleme Dükkanı Açmanın Maliyeti, Gerekli Belgeler, Kuru Temizleme Bayiliği Veren Yerler, Kuru Temizleme Dükkanı Ne Kadar Kazandırır, Yeni İş Kurmak.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak, Bayilik Maliyeti, Kazancı

KURU TEMİZLEME DÜKKANI AÇMA MALİYETİ
Kuru temizleme, diğer yatırımlara göre çok daha az risk bulunduran, kazancı net olan ve nakit para döndüren fakat belli bir sermaye gerektiren akıllıca bir seçenektir. Özellikle tekstil çeşitliliği ve hazırcı tüketen bir neslin yetişmekte olması kuru temizleme dükkanı açmak için pazar açığını yakalamak adına yapılan doğru bir adım olacaktır. Eğer iyi bir yatırım yapar ve planlı ve akıllı işletme tekniği kullanırsanız açacak olduğunuz kuru temizleme dükkanı kazancı yüzünüzü güldürecek boyutlarda olacaktır. Sayısal veriler ile düşünürsek kar marjı ürünler ve giderler dahilinde ortalama % 70 civarına denk gelmektedir.

Kuru Temizleme Dükkanı Açmak İçin Gerekli Demirbaşlar

Kuru temizleme makineleri, ütü masası, buhar leke tabancası, kasnak dolaplar, leke ön işlem kabini, paketleme makinesi başta olmak üzere profesyonelliğe göre konveyör, endüstriyel yıkama ve kurulama makineleri, pres gibi ürünler kuru temizleme dükkanı için gerekli olan demirbaşlar olacaktır.


Kuru temizleme dükkanı açmak için gerekli sermaye sizi ilk başta küçük çaplı iş yeri açmaya yetecek kadar olması daha uygundur. Sonrasında ise işletmeci yeteneğiniz, tecrübeniz ve iş kalitenizin sonuçlarına göre işlerinizi büyütebilir ve profesyonel aletlerle seri ve daha zahmetsiz çalışmalar yapabilirsiniz. Bunun yanında ise bayilik seçeneği ile birkaç adım önde başlamak ve hazır kalıp çalışma prosedürleri ile profesyonel bir iş yeri açmak istiyorsanız 30 bin Eouro ile 70 bin Euro masrafı yerli ve yabancı bayi standartları ile harcamanız gerekecektir. Bayi dahilinde gelecek olan isim, demirbaşlar ve çalışma prosedürleri sayesinde iş yeri olarak baştan oturmuş bir düzene sahip olup reklam genellemesine de dahil olacaksınız. 30 bin Euro bayilik masrafı size ilk başlarda pahalı gelebilir fakat işletmelerin günümüzde bayilik kullanarak ayakta kalma ve karlılığının daha kalıcı olduğunu göz ardı etmemek gerekmekle beraber kendi markanızı oluşturmanız yeteneğinize ve öz verinize bağlı olarak kazanç gösterebilir.

Bayilik Veren Firmalar Nelerdir Ve Masrafı Ne Kadar Tutmaktadır?

Dry Clean Express Franchise, 1972 tarihinde tekstil işi ile piyasaya hakim olmuş ve 2003 yılında kuru temizleme adına ilk bayilik kuruluşunu açmıştır. Şu anda Türkiye genelinde 500 üzerinde bayi bulunduran Dry Clean Express Franchise için bayi masrafı 40 bin Euro olup başlangıç fiyatı olarak 5 bin Euro gösterilmektedir.

AquaDry Ekolojik Kuru Temizleme yeni kurulmakta olan bayi olup bünyesinde 8 aktif şube bulundurmaktadır. Hedeflenen şube sayısı 100 olan bu firma için bayilik masrafı 50 bin Euro civarındadır.

DRYTURK Kuru Temizleme 1984 tarihinde sektöre ilk atılımını yapmış ve şu anda bünyesinde 30’un üzerinde aktif bayi bulunduran eski ve yerel bir firmadır. İsim hakkı bedeli 15 bin TL olup gerekli toplam sermaye 120 bin TL civarındadır.

Ecoclean Kuru Temizleme Bayilik çevre dostu sloganı ile 2010 yılından bu güne 18 şubesiyle gelmiş bir ailedir. 50 bin TL sermaye ile eko moda ürünlerinden edinip isim hakkı alabileceğiniz firma EPA örgütüne yeşil temizleme teknoloji olan silikon bazlı temizleme sistemini kabul ettirmişlerdir.

DRY LUKS Kuru Temizleme firması ise ekonomik çözümü ile 25 bin Euro ve 2 bin TL isim hakkı bayilik masrafı ile ortalama %85 kar marjı sunabiliyor.


Sponsorlu Bağlantılar