-->

TEKEL BAYİİ OLMANIN ŞARTLARI

Sponsorlu Bağlantılar

TEKEL BAYİİ OLMANIN ŞARTLARI


Tekel Bayii Açma Şartları Nelerdir, Tekel Bayii Açma Maliyeti, Tekel Bayi Açmak İçin Gerekenler, Tekel Bayi Nasıl Açılır.
Tekel Bayii Olmanın Zorluğu Çoktur. Finansman, Dağıtım, İşlemler, Güvenlik, İşçi Çalıştırma, Reklam Ve Pazarlama Faaliyetlerinin Yanında Halletmeniz Gereken Bir Sürü Kağıt İşi de Olacaktır. Kendi İşyerinizi Açmak İstiyorsanız, Tekel Bayii Açmak Sizin Karlı Bir İşe Dönüşebilir. Bunun İçin Küçük Bir Dükkan ve Biraz da Sermaye Bu İşi Başlatmak İçin Yeterlidir


TEKEL BAYİ AÇMA ŞARTLARI, GEREKLİ BELGELER
Tekel Bayii Açmak İçin Gerekenler: İş Planı, Bütçe, Bine Ve Yer(Alınmış Ve Kiralanmış), Kamu Giderleri, Alkol Ruhsatı, Dükkan Ve Ekipmanlar(Yazar Kasa, Raflar, Güvenlik Sistemi, Bilgisayar) Işıklandırma, Tabela, Gerenken Kurumlardan İzinler Ve Ruhsatlar, Araştırma, Planlama Ve Evrak İşleri.

Tekel Bayii Açma Maliyeti: En Az 20,000 TL Ve Toplam Maliyet 50,000/60,000TL Olarak Bilinmektedir. Bayilik Olarak İstenen Şartlar: Sigara Satışlarını Yapmak İçin 20 m2 Ve Sigara İle Birlikte İçki Yer Alıyorsa 30 m2 Alanda Bulundurmanız Gerekmektedir. Meşrubatlar İçin Belirli Buzdolabı Bulundurmanız Gereklidir. Ayrıca Önemli Konulardan Bir Tanesi de Apartman Altına Gibi Yerlere Hiçbir Zaman İzin Verilmemektedir. Bu Belediye'ye Ait Bir Karardır. Teknik Bir Yer Seçimi Yaptıktan Sonra Yerleşim Krokisine Uygun Hareket Etmeniz Gerekmektedir. Eğer Tekel Bayisinin Başka Bir Yere Taşımak İstiyorsanız Aynı Özelliklerde Bir Yer Seçimi Yapmanız Ve İzin Almanız Gerekmektedir.


Tekel Bayii Açmak İçin Gereken Belgeler: Nüfus Cüzdanı Sureti Ve İkametgah Senedi (Muhtarlık Tasdikli), 2 Adet Fotoğraf, Tapu Fotokopisi, Yapı Kullanma İzni Kağıdı, Kiralıksa Kira Mukavelesi Aslı Veya Noter Tasdikli Sureti Vergi Levhası Fotokopisi, İlgili Esnaf Odası Veya Ticaret Odası Kaydı Fotokopisi, Sigorta Veya Bağ Kur Belgesi Ya da Emeklilik Cüzdanı Fotokopisi, Çöp Konteyner Faturası, İşyerinde Su Varsa Su Abonesi Kartlı Sayaç Takılacak, Aynı Adrese Daha Önce Verilmiş Açma Ruhsatı Varsa Belediyeye Geri İade Edilecek, İtfaiyeden Yangın Önlemi Alınmıştır Raporu, Emniyete Kimlik Bildiriminde Bulunduğuna Dair Kimlik Bildirimi Belgesi Fotokopisi, İmza Sirküleri Ve Ticaret Sicil Gazetesi Fotokopisi (Şirket Olması Halinde ), Cumhuriyet Savcılığından Yeni Tarihli Sabıka Kaydı (Sabıkası Olanlar Mahkeme Kararları İle Birlikte) Getirilecek.Tekel Bayii Açma Şartları: Yalnız Sigara Satışı Olacaksa En Az 20 m2’lik Kapalı Alan, Sigara İle Birlikte İçki Satışı Olacaksa En Az 30 m2’lik Alan Olacak, Buzdolabı Meşrubat Dolabı Bulundurulacak, Belediye Encümeni Kararı Gereğince Apartman Altlarına Büfe Ruhsatı Verilmez, Satılacak Ürünler: Tekel Ürünleri, Şişeli Meşrubat, Meyve Suyu, Su İle Alkollü Ve Alkolsüz İçecekler, Kuruyemiş, Ambalajlı Çerez Ve Şekerleme Türü Yiyecekler, Gazete, Mecmua vs, Detaylı Yerleşim Krokisi Çizdirilecek Teknik Bir Kişi , Bu Yerleşim İzinsiz Değiştirilemez
Not: Dükkan Dışına Eşya Çıkarılması Yasaktır. yeniisfikirlerin.com


Tekel Bayii Nasıl Açılır?
1 – Alkollü İçecekler Devlet Denetimi Altında Olan Bir Sektördür. Yeni İşinizi Kurmak İçin Herhangi Bir Adım Atmadan Önce İlgili Resmi Kurumların Bütün Yönetmeliklerini Dikkatli Bir Biçimde Araştırmanız Gerekir.
Ülkemizde Tütün Mamulü, Alkol Ve Alkollü İçki Satışı Yapmak İsteyen Kişi Ve Kuruluşların T.C. Tütün Ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumundan (Tapdk) Yetki Belgesi Alma Zorunluluğu Vardır. İşletmenizi Sorunsuz Bir Şekilde İdare Etmek İstiyorsanız Gerekli Bütün Ruhsat ve İzinleri Önceden Araştırmanız Gerekir.
2 – Yeni Kurulan Her İşletmenin Kapsamlı Bir İş Planı Hazırlanması Gerekir. İyi Bir İş Planı İşletmeniz İçin Gerekli Finansmanı Nasıl Sağlayacağınız, Kısa ve Uzun Vadeli Pazarlama Planlarınız, Satış Hedefleriniz Öngörüleriniz, Kısıtlamalar, Rekabet ve Risk Azaltma Planlarınızla İlgili Derinlemesine Bilgi İçermelidir. İnternet Sitelerinin Birçoğunda Bedava İş Planı Şablonları Vardır. İş Planı Nasıl Hazırlanır Öğrenmek İstiyorsanız.
3 – Yönetmelikleri Araştırdıktan, İş Planı Hazırladıktan ve Finansman İşlerini Hallettikten Sonra Evrak İşlerini Tamamlamanız Gerekir.
4 – Alkollü İçecek Sektörü Üç Kademeli Bir Dağıtım Sistemden Oluşur. Bira, Şarap ve Diğer Alkollü İçecek Üreticileri Ürünlerini Distribütörlere Satarlar ve Distribütörler de Bu Ürünleri Perakendecilere Satar. Sektörü Keşfettikçe Her Kuralda İstisnalar Olduğunu Göreceksiniz.
Bulunduğunuz Bölgedeki Dağıtım Sistemini Net Bir Şekilde Anlamanız ve Satacağınız Ürünleri Alacağınız Distribütörlerle Hesaplar Açmanız Gerekir.
5 – İş Planınız Bulunduğunuz Bölgenin Rekabet Ortamını Ve Ortalama Alkol Tüketim Miktarını Gözler Önüne Sermelidir. Bu Faktörlere Bağlı Olarak İhtiyaçlarınızı Giderecek Bir Bina Bulmanız Gerekir.
Binayı Garanti Altına Aldıktan Sonra Kurulumu Yapmanız Gerekir. Raflara, Buzdolaplarına, Yazar Kasaya, Pos Cihazlarına Ve Güvenlik Sistemine İhtiyacınız Olacaktır. Distribütörlerle Temas Kurarak Satışını Yapacağınız Çeşitli Markaların Tabela Ve Süslemelerinden İsteyin.
6 – İş Planınızı Hazırlarken Oluşturduğunuz Pazarlama Planınızı Devreye Sokun. Distribütörler Fiyat Teşvikleri Konusunda Yardımcı Olacaktır Ancak Basılı, Online Veya Etkinlik Pazarlamasından Siz Sorumlu Olacaksınız. yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar