-->

PARA KAZANDIRAN İŞLER EVLİLİK SEKTÖRÜ

Sponsorlu Bağlantılar

PARA KAZANDIRAN İŞLER EVLİLİK SEKTÖRÜ


Para Kazandıran İşler, Evlilik Sektörü İle Para Kazanma Yolları, İş Fikirleri Evlilik Sektöründe Yapılabilecek İşler.
Evlilik Sektörü 30 Milyar TL İle Dev Bir Sektör Haline Geldi. Evlilik Sektöründe Gelinlik, Nikah Şekeri, Düğün Organizasyonu, Davetiye, Düğün Arabası Kiralama, Düğün Pastası, Mobilya, Damatlık vb. İşler Kurulabilir.
Türkiye'de Yılda 650 Binden Fazla Evlilik Yapılıyor. İstanbul İse Yılda Yaklaşık 150 Bin Düğün İle Dünyada İlk Sırada Yer Alıyor. Evlilik Sektörü Her Yıl 30 Milyar Liradan Fazla Ekonomi Yaratıyor. İşte Evlilik Ekonomisinden Ortaya Çıkan Ve Her Yıl Katlanarak Büyüyen Ve Her Yıl Yüz Binlerce Kişiye İş Fırsatı Sunan Evlilik Sektörü.

EVLİLİK SEKTÖRÜNDE PARA KAZANDIRAN İŞLER
Türkiye'de Her Yıl Ortalama Altı Yüz Bin Çift Evleniyor ve Ortaya 30 Milyar Lirayı Aşan Bir Ekonomi Çıkıyor. Evlilik Sektörü Bakın Kaç Tane Sektöre Hayat Veriyor. Evlilik Sektörü Yaklaşık 35 Sektörden Oluşuyor. Bu Kalemler Arasında Davet Organizasyonu Sunan Firmalar, Gelin Ayakkabısı, Nikah Şekeri, Davetiye, Düğün Mekanı, Gelinlik, Damatlık v.b Kalemlerden Oluşuyor. Ülkemizde 3 Binden Fazla Gelinlik Firması, Beş Yüzden Fazla Davet Organizasyon Firması İle Sektör Çok Ciddi Bir İstihdam Yaratıyor.

Evlilik Sektörünün Yetişmiş Personel İhtiyacı Bulunmakta. Türkiye'de Yılda 600 Binden Fazla Evlilik Yapılıyor, Bu da Demek Oluyor ki 600 Bin Gelinlik İhtiyacı Doğuyor. Ülkemizde Yılda 450 Bin Gelinlik Satılıyor, Kalan 200 Bin Gelinlik İse Kiralanıyor. Türkiye Dünyadaki Önemli Gelinlik Pazarlarından Birisi. Gelinlik Sektöründe Çalışan Tecrübeli Makineciler, Ütücüler ve İşlemeciler İyi Paralar Kazanabiliyor. Gelinlik Firmaları Kendi İçlerinde Yetiştirmek İçin Eleman Bulmakta Sıkıntı Yaşıyorlar. Evlilik Sektörünün Bir Kenarından Tutan Pek Çok Yan Sektör Var.


Düğünün Ardından Masraflar Bitmiyor, Hatta Katlanarak Artıyor. Eve Yapılması Gereken Oldukça Büyük Masraflar Oluyor ve Bunların En Başında Gelen Bir Yatak ve Yatağında Bir Ömürlük Olması Gerekiyor. Yatak Uzun Yıllar Evlenen Çiftlerin Yatak Odası Takımı Alırken Geçiştirilen Fazla Önemsenmeyen Bir Ürün Olarak Görülürdü. Ancak Artık Günümüzde Yatağın Sağlık Açısından Önemi Anlaşıldığından Kaliteli Ve Konforlu Yataklar Tercih Ediliyor. yeniisfikirlerin.com

Evlilik Sektörünün En Tatlı Kısmıdır Düğün Pastası. Türkiye'de Yılda Yüz Binlerce Düğün Yapılmakta Ve Bu Düğünler İçin Yüz Binlerce Düğün Pastası Yapılmakta. Düğün Pastası Yapımı Yaratıcılık İster. Düğün Pastası İçin Özel Siparişlerde Alınabiliyor. Düğün Pastaları Beş Yüz Liraya Yapılabildiği Gibi Beş Bin Liraya da Yapılabiliyor. Evlilik Sektöründe Çalışan Bir Pasta Ustası İyi Paralar Kazanabiliyor.


Evlilik Sektöründeki Bir Diğer Yan Sektör İse Düğünlere Özel Klasik Otomobil Kiralama. Evlilik Sektörü Otuzdan Fazla Alt Sektörüyle Yeni İş Fikirlerine Açık. Türkiye'de Bir Evliliğin Maliyeti Elli Bin Liranın Üzerinde Olduğu Düşünülürse Yılda Yapılan 600 Bin Düğünde 30 Milyar Liralık Bir Ekonomi Oluşuyor. Evlilik Sektörü Artık Dev Bir Sektör Oldu ve Para Kazanmak İsteyen Girişimcilerin Yeni Gözdesi Haline Geldi. yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar