-->

MÜZİK ALETLERİ SATAN MAĞAZA AÇMAK

Sponsorlu Bağlantılar

MÜZİK ALETLERİ SATAN MAĞAZA AÇMAK


Müzik Aletleri Dükkanı Nasıl Açılır, Para Kazandıran İş Fikirleri Müzik Aletleri Satan Mağaza Açmak, İş Kurmak Müzik Aletleri Satış Dükkanı Açmak.

İyi para kazanmak, fark yaratan bir iş fikrinden geçiyor. Eğer sizde müziğe ilgi duyuyorsanız, aynı zamanda bu işten para kazanmak istiyorsanız müzik aletleri satan bir mağaza açmak yerinde bir karar olabilir. Bunun için ilk yapmanız gereken piyasa analizi yapmak olacaktır. Önce mağazanızın doğru yerde olması gerektiğinden hitap edeceğiniz kitleyi belirlemeli, buna uygun göze çarpan bir mekan seçilmeli. Müzik anlamında değerlendirildiğinde okul veya gösteri merkezinin yakını bu iş için biçilmiş kaftan olacak. Bunun dışında ailelerin sıklıkla alışveriş yaptığı merkezlerin yakını ve yine ailecek gezintilerin çok olduğu alanlar değerlendirilebilir.

Bir sonraki adımınızda dükkanınız da satışını yapacağınız ürünleri ve yanında verebileceğiniz hizmetleri belirlemek yerinde olacaktır. Sattığınız müzik aletinin yanında müşteriye aldığı müzik aleti ile ilgili verilebilecek giriş tarzında kısa bir eğitimle tercih edilmeniz açısından yararlı olabilir. Ya da mağazanızı daha konsept düşünerek bir sanat merkezi ve bunun bünyesinde satılabilecek müzik aletleri olarak tasarlayabilirsiniz. Böyle bir girişim için çalışacağınız paydaşlarınızın da müzikten zevk alan, hatta bu konuda eğitimli insanlardan oluşması çok önemlidir. yeniisfikirlerin.com

MÜZİK ALETLERİ SANAT MAĞAZA NASIL AÇILIR
Mağazanızda ürün çeşitliliğine dikkat ederseniz her kesimden müşteriye hitap ederek satış ivmenizi yükseltmeniz içten bile değil. Müzik aletlerinin yanında, müzik kitapları belki enstrümanların bakım ve tamir işleri de sizin mağazanızda yapıldığında müşterinin devamlılığı sağlanabilir. Mağazanız için enstrüman ve müzik aletleri seçimini size bol seçenek sunabilen ve stok sıkıntısı yaşatmayacak toptancılardan seçmeniz kendi müşteri memnuniyetiniz açısından sıkıntı yaşamanızı önleyecektir. Büyük düşünün ve her kesime hitap edecek geniş bir ürün yelpazesi oluşturmaya çalışın.
Satış yapacağınız mekanı belirlerken de dikkat etmeniz gereken noktalar olduğunu unutmayın. Binanın imar izni almak ve işletmenizi başarılı bir şekilde yönetmek istiyorsanız gerekli olan ruhsat ve izinleri almanız gerekmektedir. Tüm bu işleriniz sizin yerinize bilinçli bir şekilde tamamlayabilecek bir muhasebeci ile çalışmanız yararınıza olabilir. Mağazanızda çalışacak elemanlar içinse niteliklerinin açıkça belirtildiği ilanlar asabilirsiniz. Çalışanlarınızın mağaza içi kıyafet ya da takılarında müzik simgelerinin bulunması görsel hafızada kalıcılık açısından önemli olacaktır.

Ve görkemli bir açılış planlayın. Öncelikle açılış gününüzü mutlaka hafta sonuna denk getirin ve el ilanları hazırlayarak çevrenize duyurun. Açılış günü için ürünlerinizle ilgili reklam fiyatları belirleyin ve açılışa özel yüksek kar marjı olan müzik aletlerinde indirimler yapın. Müşteri E-posta listesi oluşturmak için kayıt formları hazırlayın. Müzik programları üzerine eğitim veren ya da seçmeli dersler veren okulların listesini çıkarın ve bu okullara açılış için davetiye göndermeyi ihmal etmeyin. Unutmayın bu okullar ve öğretmenler sizin müşteriye ulaşılan yolunuzu açık tutacaktır. Dikkat çekiciliğini arttırmak ve akılda kalıcı olabilmek için anlaşacağınız müzisyen tarafından canlı müzik eşliğinde yapılacak bir açılışın çok etkileyici olacağını göz ardı etmeyin. yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar