-->

HOSTES KABİN MEMURU NASIL OLUNUR

Sponsorlu Bağlantılar

HOSTES KABİN MEMURU NASIL OLUNUR


Hostes Kabin Memuru Nasıl Olunur, Hostes Kabin Memurluğu Akademileri, Para Kazandıran İşler, İşkur Ücretsiz İş Garantili Kabin Memurluğu Kursları. Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alma Aşamaları, Meslekler Kabin Memurluğu.
Türkiye İş Kurumu İşkur Destekli Meslek Edindirme Kursları, İş Garantili Mesleki Kurslar, Havacılık Akademisi, Hostes Ve Kabin Memuru Yetiştirme Okulu Ücretsiz Eğitimler. İşkur Tarafından Yılın Belli Dönemlerinde Ücretsiz İş Garantili Kabin Memurluğu Kursları Düzenlemektedir. İşkur Kurslarını Bu Sayfadan Takip Edebilirsiniz.

Türkiye'de Her Yıl Gelişen Bir İş Kolu Havacılık Sektörü, Her Yıl Taşınan Yolcu Sayısı ve Satın Alınan Uçak Sayısı Artmakta, Buna Paralel Olarak da Sektörde Çalışacak Yetişmiş Kalifiye Eleman İhtiyacı Artmakta.

Kabin Memurluğu Temel Eğitimi Veren Akademiler:
DEULCOM:
Deulcom Akademi Uçuş Hostesliği, Yer Hostesliği Eğitimleri Vermekte. Toplam 432 Saat Eğitim Süreli Modüllerden Oluşan Eğitimde İngilizce Hazırlık, Yer Hostesliği, Uçuş Hostesliği Ve Malta'da İngilizce Pratik Eğitimleri Veriliyor.

AFA (Atlantik Uçuş Akademisi):
Afa Uçuş Akademisi Ulusal Ve Uluslararası Havacılık Kuralları Dahilinde Kabin Ekibi Temel Eğitimini Vermek Ve Adayları Sertifikalandırma Sınavına Hazırlamak Amacıyla Düzenleniyor.

Hostes Kabin Memuru Akademileri
Hostes Kabin Memuru Meslek Tanımı:
Uçak Yolcularına Hizmet Eden, Yolcuların Rahatını Ve Güvenliğini Sağlayan Kişidir. İyi Bir Uçuş Hostesi Yolcuya Saygılı, Yerde Ve Uçuşta Emniyet Tedbirlerini Alan, Tehlikeli Ve Acil Durumlarda Yolcuların Uçaktan Tahliyesini Sağlamalıdır. yeniisfikirlerin.com

HOST HOSTES Nasıl Olunur?

Hosteslik Okuluna Katılmak İçin Aranılan Şartlar:
19 İle 30 Yaş Arasında Olanlar
Bayanlarda 1.60 cm Üstü Olmak
Erkeklerde 1.70 cm Üstü Olmak
Boy Ve Kilo Oranı Özelliği Aranıyor
En Az Bir Yabancı Lisanı Orta Ve Üzeri Seviyede Konuşabilmek
Yüzme Bilmek
Uçak Korkusu Olmamalı
2 Yıl Askerlik Tecili
İnsanlarla İyi İletişim Kurabilen
Kabin Memuru Üniforması Giyildiğinde Vücudunun Görünen Yerlerinde Dövme, Piercing, Yara İzi v.b. Bulunmamak.
Yasalar Gereği Hüküm Giymemiş Olmak

Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alma Aşamaları:
Türkiye'de Kabin Memuru Olmak İçin Her Yıl Hava Yolu Şirketlerine 20 Bin Kişi Başvuruyor. Türk Hava Yollarına Başvurular İnternet Ortamında Yapılıyor. Nitelikleri Tutanlara Randevu Veriliyor. Randevuda İnternet Aşamasında Verilen Bilgiler Kontrol Ediliyor. Adaya Tüm Bilgilerini İçren Ve Üzerine Akıllı Çip Bulunan Belgeler Veriliyor. Aday Tüm Aşamalarda Bu Kartı Taşıyor. Ardından Boy Ve Kilo Ölçümü Yapılıyor. Bu Aşamayı Geçenler Sınav Ve Mülakata Kabul Ediliyor. Önce Bilgisayar Ekranında İngilizce Ve Psikoteknik Sınavı Yapılıyor. Sınavın Ardından 45 Dakikalık Grup Mülakatına Geçiliyor. Mülakatta 6 Adaya Çözülmesi İçin Bir Soru Veriliyor. Vaka Analizi Yapmak Soruyu Hızlı Ve Düzgün Çözebilmek Çok Önemli. Birebir Mülakat İse Başka Bir Odada Mülakat Uzmanıyla Karşılıklı Olarak Yapılıyor. Birebir Mülakatta Adaya Çeşitli Sorular Yöneltilip Adayın Dikkati Ölçülüyor. Bütün Bu İşlemler 2 Gün Sürüyor Ve Aday Sınavı Kazanıp Kazanamadığını İnternet Üzerinden Öğrenebiliyor. Sonuçlar Cep Telefonuna Kısa Mesaj Olarak Da Gönderiliyor. Sınavı Kazananlar Temel Eğitime Alınıyor. Toplam 2 Ay Süren Temel Eğitimden Sonra Kabin Memurları Uçaklarda Görev Yapmaya Başlıyor. THY Kariyer İlanlarına Ulaşmak İçin Tıklayın.

Sponsorlu Bağlantılar