-->

ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN ÜRÜN İTHAL ETMEK

Sponsorlu Bağlantılar

ÇİN HALK CUMHURİYETİNDEN ÜRÜN İTHAL ETMEK


Para Kazandıran İş Fikirleri, Çin'den İthalat Yapmanın Yolları, Çin'den İthalat Nasıl Yapılır. Girişimci her ruhun kendine sorduğu sorulardan bir tanesi Çin’den ithalat nasıl yapılır sorusudur. Çin dünyanın çok büyük bir üretim noktasıdır. Dünyanın aynı zamanda en kalabalık ülkesi olarak da dikkat çeken Çin, kalabalık nüfusunun bir sonucu olarak kendi için çeşitli çözümler geliştirmiştir.

ÇİN'DEN İTHALAT NASIL YAPILIR?
Yine dünyanın en ucuz üretimi Çin’de yapılmaktadır ve buradan dünyadaki diğer devletlere ulaştırılmaktadır. Yani dünyayı bir pazara benzetirsek Çin bu pazarda işveren, üretim yapan, ürünü temin eden olarak görülebilir. Bu yüzden de girişimcilerin aklına ilk gelen ithalat ülkesidir. Kendi nüfusu dışında diğer dünya devletlerinin de ihtiyacını karşılamaya çalışan Çin Halk Cumhuriyeti girişimcilerin göz odağında bulunmaktadır. Peki, Çin’den ithalat nasıl yapılır?Çin Halk Cumhuriyetinden ithalat yapmanın diğer devletlerden yapılan ithalatlardan aslında çok bir farkı yoktur. Sadece burada alınan ürünün daha uygun fiyatta olduğu bilinmektedir. Bu yüzden de insanlar Çin’e yönelmektedir. Çin’den ithalat nasıl yapılır sorusunun cevabı ise aşağıdaki maddelerle cevaplanmaya çalışılmıştır:

- Öncelikle yapacağınız iş hakkında bilgi alın. Asyalı kişilerle ithalat yapmanın zor olduğunu bilerek bu işe kalkışın ve işin ortasında geri dönüş yapmak zorunda kalmayın. Sonra gümrük vergilerinden getireceğiniz ürüne kadar ulaşabildiğiniz kadar çok bilgiye ulaşın. Özellikle getireceğiniz ürünün sizin bulunduğunuz yerde satılıp satılmayacağına çok dikkat edin. Aksi takdirde elinizde işe yaramaz birçok ürünle kalabilir ve olabildiğince büyük zararlar elde edebilirsiniz.
- İthalat işlemi biraz sancılı bir dönemdir. Bu yüzden yapılan ithalatlar büyük miktarlarla yapılmalıdır. Bu sayede hem gümrük vergilerinden hem de getir götür ücretinden daha karlı sıyrılırsınız. Aksi takdirde yapacağınız kar oranı ciddi bir düşüşe uğrar.
- Adım adım yapılacak olan ithalatın ilk basamağını ürün oluşturmaktadır. Sizin bulunduğunuz çevrenin sosyo- ekonomik durumu doğrultusunda hazırlanacak olan bir ihtiyaçlar çizelgesine sahip olun. Bu çizelgeden en çok satılacak olan ürünü kendinize iş olarak edinin ve bu doğrultuda ithalat adımlarına geçin.

- İthal edeceğiniz ürünü size temin edecek bir üretici ya da aracı bulmalısınız. Çin’de yer alan bu kişinin size güven vermesi ya da sizi dolandırmaması için aranızda bir çeşit sözleşmeler ya da güven verici prosedürler olmalıdır. İlk etapta dolandırılma gibi durumlar sıkça yaşanmaktadır. Bu yüzden tek başınıza ithalat işine kalkışmak oldukça sancılı dönemlere gireceğinizin habercisi olacaktır. Daima güçlü durun ve her işi prosedüre uygun olarak, kurallara uygun olarak gerçekleştirin. Bu sayede dolandırılma riskini en aza in dirin.
- Temin ediciyle anlaştıktan sonra size gelecek ürünü nerede satacağınızı kararlaştırın. Son günlerde her ne kadar sanal ortamlarda satışlar artmış olsa da herhangi bir mağaza ile anlaşmanızda mümkün olabilecektir. Ürünlerinizi hem sanal mağazanızda hem de reel bir mağazada satışa sunun. Bu sayede mağazaların birbirlerini referans göstermesini de sağlayarak güven kazanmış olursunuz.


- Aldığınız ürünleri ürüne uygun depo şartlarında saklayın. Alınan ürünlerin uygunluğunu ithal gelen noktadan teslim almadan önce kontrol ederseniz size bozuk ya da kötü durumda mal vermelerini engelleyebilirsiniz. Ürünü teslim almadan önce kontrol ettikten sonra gerekli koşullarda hazırlanmış olan depoya saklamak için götürebilirsiniz. Temin edici sizden ikinci ithalatın ne zaman olacağı konusunda bir gün bekleyebilir. Böyle bir sözü elinizdeki ürün satışını görmeden asla vermeyin. Aksi takdirde gelen ürünler elinizde kalır ve satılmazsa hukuki anlamda temin ediciye karşı sorumlu tutulur ve ithal gelen malların tamamını almak zorunda kalırsınız. yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar