-->

KENDİ İŞİNİ KURMA KONUSUNA FARKLI BİR BAKIŞ

Sponsorlu Bağlantılar

KENDİ İŞİNİ KURMA KONUSUNA FARKLI BİR BAKIŞ

İş Fikirleri, Kendi İşinizi Kurmadan Önce Düşünmeniz Gerekenler, En Karlı Para Kazandıran Farklı Sektörlerdeki İşler.

Çeşitli sebeplerden dolayı her meslek grubundan insan mesleğini bırakıp kendi işini kurma yoluna başvurmaktadır. Bu sebepler ekonomik, sosyal, kişisel vs. gibi sebepler olsa da sonuç olarak çok ciddi bir karar verme mekanizması gerektirmektedir. Karar verebilmek için de bu konuda bilgi sahibi olmak çok önemlidir. Zira bu konuda bilgi sahibi olmadan, araştırılmadan atılacak her bir adım niyet edilenin aksine çok vahim sonuçlar doğurabilmektedir. Bu aksi sonuçlar sadece ekonomik veri kayıpları olmakla kalmaz; can ve sağlığı tehdit eden birçok farklı negatif sonuçlar da doğurabilir.


Kendi işini kurmaya karar veren birey öncelikle bir amaç belirlemelidir. Amaçsız yola çıkmak hiçbir aklın kârı olmadığı gibi bu konuda da çok önem gösterilmesi gereken meselelerin başında amaçlı olmak gelmektedir. Tabi iş kurma meselesinde “amaç” imgesine farklı bir tarzda yaklaşmak gerekir. İşi kendim için mi istiyorum yoksa aileme daha güzel bir hayat sağlamak için mi istiyorum? Veya rahatlık için mi istiyorum? Buna benzer daha birçok amaç sorusu sorulmalıdır. yeniisfikirlerin.com

KENDİ İŞİNİ KURMAK, EN KARLI PARA KAZANDIRAN İŞLER
Asıl amacı kestirdikten sonra yeni bir iş kurulabilecekse bu amaca uygun adımlar izlenmelidir. Amaç belirledikten sonra, kuracağınız yeni ve size ait olacak işinizin türünü belirleme kısmını ele almalısınız. Bu kısım zor gibi görünse de amaç kısmına nispeten daha rahattır. Tabi ki bu görüşe dayanak yapabileceğimiz şeyler vardır. Öncelikle şunu unutmayın ki artık hiçbir iş sıfırdan başlayarak kurulmuyor. Çünkü teknoloji denilen nimet sayesinde, eski dönemlere nazaran, kuracağınız işin koşulları da göz önünde bulundurularak belki 5 belki de 10 adım önde başlayacaksınız. Bu konuda içiniz rahat olmalı. Mali sıkıntılarınız yoksa veya sizi engelleyecek kadar çok değilse işi kurma kısmı gerçekten sizin için aşılması gereken zor bir duvar olmayacaktır.Önem verilmesi gereken bir başka ayrıntı da talep edilen bir sahada iş kurmanız ve talep eden kitleye yönelik arz sunma kısmıdır. Yani hedef kitle kalabalık olmalı ve bu hedef kitlenin ihtiyaç ve önerilerini de göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin hedef olarak seçtiğiniz kitlenin beğenisini elde etmek için uygun sloganlar üretmeli ve bu sloganları kullanmalısınız. Bu kısmı da hallettikten sonra işiniz sayesinde piyasaya sürdüğünüz ürün veya hizmetlerin fiyat kısmına yoğunlaşmalısınız. Fiyatlar hem sizin kâr-zarar dengenizi karşılamalı hem de tüketiciyi sarsacak uçuk fiyatlar olmamalıdır. Zaten işinizi büyüttükçe fiyatlar konusunda daha rahat ve özgün kararlar alabileceksiniz. Her iş sahibinin rüyası olan “marka” olma işini de başarırsanız fiyat konusu artık düşünmemeniz geren basit bir ayrıntı olacaktır. yeniisfikirlerin.comTabi burada bir konu kafanızı kurcalar mı diye sorunca “kurcalar” cevabını kendi benliğimden de duyduğum için değinmek istiyorum. Birçok sektör de iş yapılabilir ama en çok hangi sektörler de kâr elde edilir? En karlı sektörler nelerdir? Evde bakım hizmetleri, mobil uygulama tasarımı, tercümanlık, doğal ve sağlıklı içecekler hizmeti, eğlence oyunları ve hobiler, sınava hazırlama ve özel ders, unlu mamuller, online olarak el yapımı ürünler satmak, su rezervi ve sulama sistemleri ve araştırdıkça ulaşılacak daha bir çok kârlı sektör tezgah açmanız için sizi beklemektedir. Yeter ki azimli ve kararlı olun. Başarı sizi de gülümseyerek karşılayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar