-->

DÜĞÜN SALONU NASIL AÇILIR?

Sponsorlu Bağlantılar

DÜĞÜN SALONU NASIL AÇILIR?


İŞ KURMAK, PARA KAZANDIRAN İŞ FİKİRLERİ, DÜĞÜN SALONU NASIL AÇILIR? DÜĞÜN SALONU AÇMA ŞARTLARI NELERDİR, DÜĞÜN SALONU AÇMAK İÇİN GEREKLİ BELGELER.

Mutlu imzaların atılacağı ve iyi günde kötü günde söz verecek olanların şahitliğini yapacağınız bu sektör en karlı işlerden bir tanesi olarak bilinir. Bir düğün salonu nasıl açılır nelere dikkat edilir size kısaca bunlardan bahsedelim;

Düğün Salonu Nasıl Açılır?
* Öncelikle açmak istediğiniz yerde düğün salonu var mı ya da oraya düğün salonu gerekli mi diye bir araştırma içerisine girin. Rekabetleri araştırın kira ücretlerini etkinlik hizmetlerini kapsayan tanıtım malzemelerini de toplayın.
* Gelinlik mağazalarıyla ve düğün organizatörleriyle de iyi ilişkiler kurun onlardan alacağınız her bilgi kafanızda yeni şeylerin canlanmasına sebep olacaktır ve atacağınız adımlar da bunları da kapsayacak fikirlere gireceksinizdir.
* Kendinize bir iş planı uygulayın bu başlangıç için size iyi bir yol olacaktır. Masraflar, reklam, sigorta yani kısacası bütün her şeyin planını yapmak için bir uzmandan yardım alın.
* Yapacağınız bütün faaliyetleri finanse edin. Başlangıç masraflarınız ve aylık faaliyetleriniz giderlerin hesaplanmasıyla ortaya çıkar. Sizin en büyük masrafınız mekânı kiralamanıza ya da satın almanıza ve inşa edilmesine gidecektir. Dans pisti, yer döşemeleri, ışıklandırmalar, ses düzeni, iç görüntü bunların hepsi finansal seçenekleriniz arasında olacaktır.
* Bağlı bulunduğunuz belediyenin internet sayfasından gerekli başvuru formlarına ulaşıp bu formlarla başvurunuzu yapacaksınız. Ruhsat ve izinlerinizi almanız gerekecektir. Vergi dairesini de unutmayın tabi ki düğün salonunuz içkili servise de hizmet vereceğinden içki ruhsatı da almanız gerekiyor bunların için de dikkat etmeniz gereken husus mutfak ve tuvalet çünkü bu alanlar resmi kurumlar tarafından denetim görüyor. yeniisfikirlerin.com

DÜĞÜN SALONU AÇMA ŞARTLARI
Bunlar düğün salonu açmak için olan kısım peki düğün salonu açma şartları nelerdir biraz da onunla ilgili bilgi verelim;
* Temiz ve aydınlık olacak
* Havalandırma tertibatı olacak ve ısıtma, havalandırma klima sistemi ile olacaktır
* Kıyafet değiştirme odası, dinlenme yeri, salondan ayrı bir yerde bay ve bayanlara ait lavabolu, aynalı tuvalet bulunacaktır.
* Salonda oluşan çöp ve atıkların muhafaza edilmesi ve toplanması için gerekli tedbirler alınacaktır atık suyun da uygun bir şekilde tahliye edilmesi sağlanacaktır.
* Bardak ve tabaklar cam veya porselenden olacak çatal ve bıçaklar paslanmaz çelikten olacaktır.
* Salonda oyun pisti ve orkestra olacak
* Giriş ve çıkışlar aynı kapıdan olacak yangına karşı tahliye çıkışı bulunacak
* Girişte boy aynası ve bankolu vestiyer olacak

Düğün Salonu İçin Gerekli Belgeler;

* Başvuru Formu
* Kira Sözleşmesi
* Sicil Tasdiknamesi
* Gürültü ölçüm monitörünün faturası
* Sabıka kaydı
* Oda faaliyet belgesi
* Yerleşim yeri ve adres bilgisi
* Binanın kullanma izin belgesi
* Tapu fotokopisi
* Yangın tüpünün faturası
* Maliye yoklama fişi
* Nüfus cüzdanı fotokopisi

Sponsorlu Bağlantılar