-->

Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar

Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Hususunda Birçok Soru Gelmekte Ve Kullanıcılar Yapacağı İşlere Başlamadan Önce Bu Soruya Cevap Aramaktadır. Bayilik Franchising Sistemi Riski Düşük Ama Maliyeti Yüksek Bir Sistemdir. Bayilik Sistemi Girişimcilere Güven İçinde Yatırım Yapma İmkanı Sunar. Bayilik Franchising Sisteminin Başarısızlık Oranı Yüzde Beştir.

Bayilik Alma Ve Potansiyel Müşterilerinize Hizmet Sunma İşi Bir Nevi Sorumluluk Gerektirmektedir. Sorumluluk Duygusu Taşımayan Ve Para Kazanma Kafası Bulunmayan Kişilerin Bayiliklere Katılması Tavsiye Edilmemektedir. Çünkü Bu Sorumluluk Kendisini En Başta Yatırım Daha Sonra İse Risk İle Birlikte Hatırlatacaktır. Çünkü Bayilik Alanında Yapılan Her Yatırım Aynı Zamanda Risk Değeri Taşımaktadır. Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenlerden Bir Diğeri De Bayilik Alacağınız Şirketin Sizin İdeallerinize Uygun Olarak Hizmet Verip Vermediğini Detaylı Olarak Araştırmak Ve Bu Şirketin Geçmişten Bu Güne Verdiği Hizmetler Hakkında Bilgi Sahibi Olmaktır. Bayilik Alacak Kişiler Genellikle Herkes Tarafından Duyulmuş Ve Benimsenmiş Şirketlerle Anlaşmalar Yapmaktadır. Bu Durum Risk Oranını Azaltacağı Gibi Yatırımcıya Da Güven Sağlamaktadır. Çünkü Herkes Tarafından Bilinen Bir Şirkete Yatırım Yapan Kullanıcılar Kendisini Daha Çok Güvende Hissedecektir. Bu Güvenin Temelinde Bayilik Alacağı Şirketin Yıllar Boyunca Sunduğu İmaj Ve Verdiği Hizmetler Önemli Yer Teşkil Eder.

BAYİLİK FRANCHİSİNG SİSTEMİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Bayilik Almadan Önce Kendinize Sormanız Gereken Sorular:
Yeterli Sermayem Var mı?
Kendi İşimi İdare Edecek Sorumluluğa Sahip miyim?
Başkası Tarafından Kurulmuş Sistemi Kesintisiz Ve Uzun Bir Süre Devam Ettirebilecek miyim?
Bayilik Alacağım Firmanın Başarılı Bir Geçmişi Var mı?
Bayilik Alacağınız Markanın Pazardaki Yeri Ve Geleceği
Bayilik Veren Firmanın Gücü
Bayilik Yatırım Tutarı Ne Kadar? Ekstradan Gizlenmiş Maliyetler Var mı?
Sistemin Başlangıç Ücreti Ne Kadar?
Bayilik Ne Kadar Para Kazandıracak.
Alınacak Ürünün Talep Durumunun Geçici Süreli Olmaması
Markanın Bilinirliği
Ürünün Patentli Olup Olmaması
Ürünün Karlılık Durumu
Ürünün Rekabet Durumu
Pazarın Genişleme Ve Gelişim Durumu
Pazardaki Rekabet Durumu

Yapılan Araştırmalara Göre Kendi İşlerini Sürdürmeye Çalışan Bir İşletmecinin İlk Beş Yılda Başarılı Olma Oranı Yüzde 35 Seviyesindeyken, Franchise Sisteminde Yer Alan Bir İşletmede Bu Oran Yüzde 95 Seviyesindedir. Kendi İşinizi Kurarken Kaybedeceğiniz Zaman Ve Enerji Bu Sistemle Minimize Edilmektedir. Yılların Birikimi Ve Deneyimi Girişimcilere Kısa Zamanda Verilen Eğitimlerle Aktarılmaktadır. Daha Önce Denenmiş, Başarısı Kanıtlanmış Ve Tanınmış Bir Marka İle Birlikte, İşletme Sistemine Ait Teknikleri Ve Prosedürleri Kullanmak Mümkün Olmaktadır. Girişimci, Önemli Ölçüde Para Harcayarak Oluşturabileceği Müşteri Potansiyeline Franchising Sistemi Sayesinde, İşini Kurar Kurmaz Sahip Olmaktadır. Marka, Tüketici Tarafından Kabul Gördüğü Ve Bilindiği İçin, Girişimci Rahatlıkla Ürünü Satabilmektedir. Marka İle Birlikte Ulusal Veya Uluslararası Standarda Ve Kaliteye Sahip Olunmaktadır.

Girişimci, Hazır Bir Sisteme Sahip Olarak İşe Başladığı İçin Reklam Ve Tanıtma
Giderlerinden Tasarruf Sağlanmaktadır. Kaliteli Personel Bulma, İşe Alma Ve
Yetiştirme Konularında Franchise Veren İşletmenin Tekniklerinden Yararlanılmaktadır. Franchise Veren İşletmenin Mali Ve Hukuk Danışmanlarından Yararlanılmaktadır. Franchisor'ın Sürekli Olarak Yaptığı Araştırma Ve Geliştirme Çabalarından Yararlanılmaktadır. Mali, Ticari Ve Personel Konularında Sağlanan Destekle, Teknik İşlevlere Ağırlık Verilip Başarı Şansı Arttırılmaktadır. Bu Sayede Girişimci Tüm Zamanını Ve Enerjisini Satış Ve Pazarlama Üstüne Yoğunlaştırabilmektedir.

Tüm Bu Olanları Toparladığımız Zaman Bayilik Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Açıkça Ortaya Çıkmaktadır. Yatırım Yapacağınız Firmayı İyi Seçmeli Ve Araştırmalı , Kendi Kişiliğiniz Ve Sorumluluklarınız Hakkında Çözümlemelerde Bulunmalı Ve Her İşin Bir Risk Taşıdığını Unutmamalısınız. Böylece Yapacağınız İşteki Başarı Yüzdeniz Doğru Orantılı Olarak Artacaktır.

Franchise Almak İsteyenlerin Dikkat Etmesi Gerekenler:
Bir Girişimci Yatırım Yapmaya Karar Verdiğinde Yatırıma Sıfırdan Başlamak,
Hazır Bir İş Yeri Satın Almak, Franchise Yapmak Kararını Alabilir.
Öncelikle Hedefi Belirleyip Neden Bir Yatırım Yapmak İstediğine Karar
Vermelidir. Girişimci Çok Para Kazanmak, Kendi İşinde Bağımsız Olmak İstiyor
Olabilir. Franchising Suiistimale Çok Açık Bir Konu Olduğu İçin, Franchise Alacak Ve Franchise Verecek Olanların Çok İyi Bir Araştırma Yapmaları Gerekmektedir. Franchisingde Bir İşletme Sistemi Satılmaktadır. Sistem Denenmiştir Ve Başarılı Olmuştur. Sistemi Tek Uygulayan Franchise Alacak Olan Değildir. Başarılı Olmuş Bir Zincirleşme İle Hareket Edilmektedir. Bunun İse Bir Bedeli Vardır. Franchise Alanın Düşeceği En Büyük Yanlışlardan Biri, Franchise Alanın Merkezden Satın Almak Zorunluluğu Olan Malları Dışardan Satın Almaya Çalışmasıdır. Bu Durum Sisteme Zarar Verebilir. Bu Nedenle Franchise İçin İstenilen Bedel Değerlendirilirken Rakamsal Olmayan Birtakım Noktaları Değerlendirmek Gerekir. Bir Görüşe Göre Neyi Kaça Alacağınızı Bildiğinizden Bu Olumludur. İlerde Bir Rakip Ortaya Çıkarsa Rekabet Gücünüz Olacaktır. Maliyetin Çok Olup
Olmadığına Karar Vermeden Önce Sistemin Tüm Avantaj Ve Dezavantajları Düşünülmelidir.

Franchise Sözleşmesiyle Bölge Koruması Sağlanır, Kendi Markanızın Size Rakip
Olmayacağını Bilerek Hareket Eder, Bir Hata Yaptığınızda Kontrol Edebilirsiniz,
Yer Seçiminde Hata Yapılmaması Sağlanır, Zincirdeki Diğer Franchise Alanlarla
Karşılaştırmalar Yapabilirsiniz.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar