-->

Bayilik Almanın Avantaj ve Dezavantajları

Sponsorlu Bağlantılar

Bayilik Almanın Avantaj Ve Dezavantajları Nelerdir?


Bayilik FRANCHISING Almanın Avantajları, Bayilik Almanın Dezavantajları, Bayilik Almak Para Kazandırır mı? Bayilik Tercihi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli.

Firmalar Bayilik Sistem Ve Programları Sayesinde Ürünlerini Daha Geniş Yelpazelere Sunma Şansını Yakalamaktadır. Bu Bayilikler Sayesinde Firma Sahibi Ve Bayileri Para Kazanmaktadır. Ancak Yapılan Her İşin Bir Riskinin Olduğunu Unutmamak Gerekir. Bu Yazılanlardan Sonra Yazıyı Okuyan Kullanıcıların Aklından Geçen Tek Bir Cümle Var. Bayilik Almanın Avantajı Ve Dezavantajları Nelerdir?

BAYİLİK FRANCHISING ALMANIN AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI
Bayilik Almak Size Daha Fazla Yatırım Yapmadan İş Kurma İmkanını Sağlar. Bunun Yanında Reklam Ve Diğer Hizmetler De Bayilik Aldığınız Firmalar Tarafından Verilirse Bu Durumun Değeri Daha Net Ortaya Çıkacaktır. Bayilik Alacağınız Hizmet De Bu Noktada Çok Önemlidir. Örneğin Büyük Firmalar Bayilerinden İş Başında Yüklü Bir Miktar Para Talep Ederken Henüz Yeni Ve Ülke Çapında Yayılmaya Çalışan Firmalar Cüzi Ücretlerle Bayilik Verebilmektedir. Bayilik Sisteminin Avantajı Ve Dezavantajları Bunlarla Da Sınırlı Kalmıyor , Satacağınız Ürünlerin Hazırlama Aşamasından Sorumlu Olmayacağınız İçin İş Yükünüz Yarı Yarıya Azalıyor. Size Bayilik Veren Firma Hazırlık Ve Araştırma Geliştirme Masraflarını Kendisi Karşılarken Size İse Sadece Paranızı Hesaplamak Kalıyor. Bu Nedenle Bayilik Alacağınız Firmanın Büyük Ölçekli Veya Küçük Bir Firma Olmasını İşe Girmeden Önce Planlayıp Ona Göre Hareket Etmelisiniz.

Bayilik FRANCHISING Nedir:
Bir Ürün Ve Hizmete Veya Bilgi Birikimine Başarılı Bir Marka Yada İsme Bir Bedel Karşılığında Yatırım Yapmaktır. En Kısa Tarifiyle Hak Sahibine Verilen Para Karşılığında Belirli Sınai Hakları Ticari Alanda Kullanma İzni Olarak Adlandırılabilir.

Türkiye'de Bayilik Sistemi:
Ekonominin Dışa Açılmasıyla Türkiye Pazarına Giren Yabancı Firmaların Sayısı Hızla Artmıştır.
Yabancı Firmalar, Kendi Marka Adlarını, İşletme Yöntemlerini Kullanma Haklarını Yerel Pazar Koşullarını Daha İyi Bilen Türk Yatırımcılara Franchising Olarak Vermeye Başlamışlardır. Yabancı Firmalar, Türkiye’de Bir Firmaya Franchise Verme Yetkisi Vererek Ya Da Kendileri Bir Şirket Kurarak Faaliyetlerini Sürdürmektedirler. Kendi İşini Kurmak İsteyenler Önceleri Bayi, Acenta Açarlarken, Günümüzde Tanınmış Bir Firmadan Franchise Alarak Kendi İşlerinin Sahibi Olmaya Başlamışlardır.

Bayilik Sisteminin Avantajları Nelerdir:
Kendi İşinizi Kurarken Harcayacağınız Zamanı Size Kazandırır.
Bayilik Sistemiyle Yılların Birikimi Girişimcilere Kısa Sürede Aktarılır.
Daha Önceden Denenen Başarısı Kanıtlanmış Ve Tanınmış Bir Marka Ve İşletme Sistemini Kullanmak Mümkündür.
Müşteri Potansiyeli Hazırdır.
Marka Bilinirliği Olduğundan Ürünler Kolayca Satılabilmektedir.
Reklam Ve Tanıtım Giderleri Düşüktür.
Bayilik Veren Firmalar Mali Ve Hukuku Destek Sağlamaktadırlar.
İşletmenin Karşılaşabileceği Riskler En Aza İnmektedir.

Bayilik FRANCHISING Sisteminin Dezavantajları:
Bayilik Sistemine Katılmak İçin Bir Giriş Bedeli Ödenmektedir.
Bayilik İçin Gerekli Malzemeler Firma Tarafından Belirlenen Yerlerden Alınacağı İçin Maliyet Yükselecektir.
Bayilik Alınan Firmaya Aylık Satışlardan Belli Bir Yüzde Ödenmesi Gerekmektedir.
Bayilik Veren Firma Tarafından Mali Ve Ticari Performansı Sürekli Denetlenmektedir.

Bu Yazımızda Sizlere Bayilik Almanın Avantajı Ve Dezavantajlarından Bahsettik. Tüm Yazılanları Toparlamak Gerekirse Bayilik Almak Başından Sonuna Dikkat İsteyen Ve İlgi Gerektiren Bir İştir. Her Ne Kadar 0’dan Kurulan Bir İş Gibi Olmasa Da Ciddi Miktarlarda Kazanç Sağlanabilecek Bir Kapıdır.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar