-->

Şirket Kurmak için 12 Sıra Dışı Fikir

Sponsorlu Bağlantılar

Girişimcilere Şirket Kurmak İçin 12 Sıra Dışı Fikir


Girişimcilerin İş Kurma Süresinde İş Fikirleri İle İlgili Kendine Sorması Gereken Konular, Girişimcilere Şirket Kurmak Konusunda Sıra Dışı 12 Fikir.

Ürün/Hizmet İçin Arzdan Fazla Talep Var Mı?
Bu Yeni Ürün/Hizmet İçin Talep Yaratılabilir Mi ?
Ürün/Hizmetin Temel Başarı Kriteri Nedir? (Bilgi,Sermaye,Makine Vb.)
İşin Gerektirdiği Çaba Ve Kişisel Katkılar Girişimcinin Özelliklerine Uygun Mu?
Ne Tür Bir Girişim Tercih Edilmeli? Bireysel Mi, Ortak Bir Girişim Mi?
Mevcut Bir İşletmeyi Devralmalı Yoksa Yeniden Bir İşletmemi Kurmalı?
İş Kurmak İçin Uygun Zaman Ve Uygun Yeri Tanımladınız Mı
Sunulmak İstenen Ürün/Hizmeti Yeterince Tarif Edebiliyor Musunuz?
Bu İş İçin Gerekli Olan Temel Yetenekler Nelerdir?
Bu Ürün/Hizmeti Kimler Ve Neden Talep Eder?
Benzer Ürün/Hizmeti Sunan Potansiyel Rakipler Kim?

YENİ İŞ KURMAK İÇİN SIRA DIŞI FİKİRLER
Girişimcilere Şirket Kurmak İçin 12 Sıra Dışı Fikir:
Çoğu Şirkette, İş Dünyasının Kökleşmiş Gelenekleri, Alışagelmiş Uygulamaları Gözü Kapalı Kabul Edilir.Şirketler, Kültürlerine Kolay Uyum Sağlayacağına İnandıkları İnsanları İşe Almayı Yeğleyip, Çalışanlarını Birbirleriyle İyi Geçinmeye, Kurumsal Kuralları Öğrenmeye Ve Emirleri Harfi Harfine Yerine Getirmeye Teşvik Ederler. Ancak Günümüzün Dinamik Ve Rekabetçi Dünyasında Uzun Vadede Büyümek Ve Ayakta Kalabilmek İçin Şirketlerin Kendilerini Uygun Yeni Yönetim Tarzları Ve Yeni Ürünler Keşfetmeleri Şarttır. Bu Da Ancak İnovasyonun Yani Yenilikçiliğin Şirketlerde Bir Yaşam Biçimi Olarak Benimsenmesiyle Gerçekleşebilir. Yenilikçiliğin Bir Şirkette Yaşam Tarzı Haline Getirilebilmesi İçin, Şirket Yönetimine Ait Kökleşmiş İnançların Çoğunlukla Tersine Çevrilmesi Gerekir.
İşte Standford Üniversitesi Profesörlerinden Robert I. Sutton Da, Kurumlarında Yaratıcılığı Ve Yenilikçiliği Ateşlemek İsteyen Yöneticilere Yıllardır Önerdiği Fikirleri "İşe Yarayan Çılgın Fikirler" De Bir Araya Getiriyor. Sutton, Yenilik Yapmak İsteyen Şirket Yöneticilerine, Günümüzde Pek Çok Kurumu Başarıya Ulaştırmış Olan 12 Yolu Göstererek, Tüm Şirketleri Sıradanlıkla Sıra Dışılık Arasında Bir Denge Kurmaya Davet Ediyor.

Yaratıcılığı Ateşleyen Fikirler Şunlar:
1) İşe Yarayan Geleneksel Fikirler Yerine, İşe Yarayan Garip Fikirler Geliştirin.
2) Büyük Olasılıkla Başarılı Olacak İşler Yapmak Ve Başarının Kesin Olacağına
Önce Kendinizi, Sonra Diğerlerini İnandırmak Yerine, Büyük Olasılıkla Başarısız Olacak İşler Yapın. Başarının Kesin Olduğuna Önce Kendinizi Sonra Diğerlerini İnandırın.
3) Başarıyı Ödüllendirmek, Başarısızlığı Ve Tembelliği Cezalandırmak Yerine,
Başarıyı Ve Başarısızlığı Ödüllendirin. Sadece Tembelliği Cezalandırın.
4) İşe Değer Veren Ve Yapılan İşi Destekleyen Kişiler Aramak, Desteklemek Yerine, Uzak Durmanın, Dikkati Başka Yöne Çevirmenin Yollarını Arayın.
5) Güvenilir Ve Pratik Şeyler Üzerinde Düşünüp, Bunları Gerçekleştirmek İçin
Plan Yapmak Yerine, Komik, Saçma Ve Pratik Olmayan Şeyler Üzerinde Düşünün. Bunları Gerçekleştirmek İçin Plan Yapın.
6) Geçmiş Deneyimlerinizi Alıp, Kopyalamak Yerine, Geçmiş Deneyimlerinizi
Tamamen Unutun.
7) Özellikle Yeni İşe Alımlarda Adayları İzlemek İçin İş Mülakatları Yapmak Yerine, Adayları İzlemek İçin Değil, Yeni Fikirler Elde Etmek İçin İş Mülakatlarından Yararlanın.
8) Karşı Karşıya Kaldığınız Sorunun Esasını Hiçbir Zaman Çözememiş Olan İnsanları Görmezden Gelmek Yerine, Karşılaştığınız Sorunların Aslını Çözen İnsanlara Önem Verin.
9) Mutlu İnsanlar Bulup, Kavga Etmeyeceklerinden Emin Olmak Yerine, Mutlu İnsanlar Bulup, Kavga Etmelerini Sağlayın.
10) Hızlı Öğrenen, Kurumu Hızlı Tanıyacak Kimseleri İşe Almak, Sevebileceğiniz Ve İhtiyacınız Olanlarla Çalışmak Yerine, Yavaş Öğrenenleri, Kurumu Zor Tanıyacak Olan Kimseleri İşe Alın. Sevmeseniz Bile Sizi Rahat Ettirecek Kimseleri İşe Alın. İhtiyacınız Olmayan Kimseleri İşe Alın.
11) Dikkat Gösterecek, Yöneticilerine Ve Birlikte Çalıştıklarına Riayet Edecek Kimseleri Cesaretlendirmek Yerine, Yöneticilerini Ve Birlikte Çalıştığı Kimseleri Görmezden Gelecek, Onlara Kafa Tutacak İnsanları Destekleyin.
12) Sıra Dışı Fikirlerin Uygulanmasında Ve Kullanılmasında Beceriklilik Etkinliğin Göstergesi Olduğuna İnanmak Yerine, Yaratıcı Şirketler Ve Ekiplerde Çalışmanın Verimsiz Ve Can Sıkıcı Olduğuna İnanın.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar