-->

Öğrenciler İçin Part Time Ek İş Fikirleri

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenciler İçin Part Time Ek İş Fikirleri


Özellikle öğrencilerin son yıllarda merak gösterdiği alanlardan birisi de part time Ek iş fikirleri konusudur. Ailelerine yük olmadan para kazanmak isteyen öğrencilerin ilgisine dayalı olarak ortaya çıkan part time iş fikri tüm yurtta hızlıca yayıldı ve bir sektör halini aldı.

ÖĞRENCİLER İÇİN PART TİME İŞ FİKİRLERİ
Part time iş fikirlerini araştırdığımızda öğrencilerin genellikle cafe ve restaurant gibi mekanlarda çalışmayı tercih ettiğini görmekteyiz. Bunun yanı sıra okuldan geri kalan zamanlarında farklı iş fikirlerine de yönelen öğrenciler internet üzerinden çalışmalar yaparak kazanç elde edebiliyor. Ortalama bir üniversite öğrencisinin aylık masrafının yaklaşık 700-800 TL olduğu düşünüldüğünde öğrencilerin rağbet gösterdiği part time iş fikirleri konusu oldukça mantıklı bir hal alıyor. Okuldan arta kalan zamanlarda garsonluk ve kuryelik gibi farklı sektörlerde çalışma fırsatı yakalayan öğrenciler bu alanda patronlar için hem ucuz iş gücü sağlamakta hem de öğrencilere destek olma şansını yakalamaktadır. Böylece hem öğrenciler harçlıklarını daha kolay şekilde çıkarabilme şansına sahip olmakta hem de işverenler daha düşük fiyatlarla eleman çalıştırarak maliyeti düşürebilmektedir.


Part time işler şimdilik sadece garson, kurye, evcil hayvan (köpek gezdirme) bakımı ve kasa işlemlerinde geçerli olsa da gelecekte en gözde mesleklerden biri olacağı tahmin ediliyor. Çünkü çalışma saatlerinin kısalması çalışanın ruh ve beden sağlığını korumasını sağlar. Böylece kendini tamamen işine veren çalışanlar daha verimli olarak hizmet eder ve para kazanmaya devam eder. Böylece sürekli bir döngü yaratılmış olur.

Part time yapılabilecek iş fikirleri:
Garsonluk
Kasiyerlik
Kuryelik
Anketör
Çocuk bakımı
Köpek gezdirme
Özel ders vermek
Akşam temizlik işleri
Seyyar satıcılık
Kağıt ve atık toplama
Web siteleri için ücretli makale yazmak
Şoförlük
Gece otopark görevlisi
Güvenlik görevlisi
Veri giriş elemanı
Müşteri temsilcisi
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar