-->

Milli Piyango Kazı Kazan Sayısal Bayiliği

Sponsorlu Bağlantılar

Milli Piyango Kazı Kazan Ve Sayısal Oyunları Bayiliği


Milli Piyango Ve Kazı Kazan Bayiliği Şartları, Sayısal Loto Bayiliği Açmak, Mili Piyango Bileti Şans Oyunları Bayiliği Başvuru Koşulları. Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Bayilik İçin Özürlülere Öncelik Tanımaktadır.

Milli Piyango Ve Kazı Kazan Bayiliği:
Milli Piyango İdaresi Milli Piyango Ve Kazı Kazan Bayiliği Almak Bayilik Şartlarını Taşımak Ve İçin 100 ABD Doları Teminat Yatırmak Gerekli.
Özellikle Yılbaşında Büyük Rağbet Gören Milli Piyango Bileti Satış Bayileri Ne Kadar Kazanıyor Dersiniz. Milli Piyango Bayileri Ve Bilet Satan Kişiler Sattıkları Bilet Fiyatının Yüzde Dokuzunu, Kazı Kazanda İse Yüzde Sekizini Komisyon Olarak Alıyorlar.


Bayi Olma Şartları:
Türk Vatandaşı Olmak
18 Yaşını Bitirmiş Veya Kazai Rüştüne Hak Kazanmış Olmak
Dolandırıcılık, Hırsızlık, Zimmet, Rüşvet, İhtilas, İrtikap, Kaçakçılık Ve Sahtekarlık Suçlarından Birisi İle Hükümlü Bulunmamak
Akıl Hastalığı Nedeniyle Özürlü Bulunmamak Vesayet Veya Hacir Altına Alınmamış Olmak
Daha Önce Sayısal Oyun Bayiliği Mevcut Olmasına Rağmen, Cezai Nedenlerle Bayi Ruhsatı İptal Edilmemiş Olmak.

Bayilik İçin Mali Şartlar:
Bayilik Verilmesi Halinde 100 ABD Doları Nakit Teminat. Başvuru Formuna Eklenecek Belgeler: Başvuru Sahibinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (T.C.Kimlik Numarası İle Birlikte)
Bayilik Talep Edilen İşyerine Ait Vergi Levhası Ve İşyeri Çalışma Ruhsatı Fotokopisi,
Tüzel Kişilerden, Ticaret Sicili Gazetesindeki Kaydın Fotokopisi Ve İmza Sirküleri Örneği.
Başvuru Formu, Başvuru Nereye Yapılır:
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No:4 06440 Kızılay/Ankara Milli Piyango İdaresi Şube Müdürlükleri

Milli Piyango ve Kazı Kazan Bayiliği Başvuru Formunu İndir.

Milli Piyango Biletleri Nerede Basılır:
T.C. Merkez Bankası'nın Banknot Matbaasında Filigranlı Özel Para Kağıtlarına Güvenlik Koşulları Altında Yapılmaktadır. Milli Piyango Oyunlarının Tüm Biletleri Türk Parasını Koruma Yasasının Güvencesi Altındadır.

Sayısal Oyunlar Bayiliği Nasıl Alınır, Komisyon Oranları Nedir:
Milli Piyango İdaresinin Şans Oyunlarında Verilen Bayilik Komisyon Oranları Oyunlara Göre Değişmektedir. Sayısal Loto Bayileri Kupon Başına %6.1 Net Komisyon Alırken Ödeme İkramiyesinde İse %1.1 Net Komisyon Alıyorlar.
Sayısal Oyunlar Bayiliği Aldığınızda Sayısal Loto (6/49), Şans Topu 5+1, On Numara, Süper Loto 6/54 Şans Oyunlarını Oynatabileceksiniz.

Sayısal Oyunlar Bayilik Başvuru Şartları:

Bayi İle İlgili Şartlar:
18 Yaşını Bitirmiş Ve Kazai Rüştünü Kazanmış Olmak,
Yüz Kızartıcı, Hürriyeti Bağlayıcı Ve Ağır Ceza Suçlarından Hüküm Giymemiş Olmak Ve Bu Suçlardan Sabıkası Bulunmamak,
Akli Özürü Bulunmamak.


İşyeri İle İlgili Şartlar:
Sayısal Oyun Bayilikleri Gerçek Ve Tüzel Kişilere Verilir. Bayilik Talep Edilen İşyerinde En Az 1 (Bir) Yıldır Faaliyet Gösteriliyor Olmalıdır.
Bayilik Verilecek Gerçek Ve Tüzel Kişiler, Gerekli Şartları Taşıyan Başvuru Sahipleri Arasından Kura Yöntemiyle Belirlenir. Ancak; 31/12/1960 Tarihli Ve 193 Sayılı Gelir Vergisi Kanunu Hükümlerine Göre Çalışma Gücünün En Az % 40’ını Kaybetmiş Olan Gerçek Kişilere Ve En Az 1 (Bir) Yıldır Faaliyet Gösteriliyor Olma Şartı Da Dahil Olmak Üzere Bu Maddedeki Diğer Koşulları Taşıma Şartıyla Kura Çekilişine Tabi Tutulmaksızın Bayilik Verilebilir. Yapılan Başvuru Sayısının, Verilecek Bayilik Sayısından Fazla Olması Durumunda Bayilik Verilecek Gerçek Kişiler Kura İle Belirlenir.
İşyeri, İnsan Yoğunluğunun Olduğu Cadde Üzerlerinde Veya İşlek Bir Sokakta Ya Da İş Merkezlerinde Bulunmalıdır,
Bayilikler, Gazete Ve Tekel Bayilikleri, Süpermarket, Market, Büfeler İle Kuruyemiş, Kırtasiye, Cep Telefonu, Bilgisayar Ve Müzik Kaseti Gibi Çok Sayıda Ve Sürümü Bol Ürün Satan Veyahut Sabit Piyango, Spor Toto Ve Ganyan Bayiliği Üzerine Faaliyet Gösteren İşyerlerine Verilir.

Mali Şartlar:
Sayısal Oyun Bayiliği Almaya Hak Kazananlardan, Sözleşme Yapıldıktan Sonra 2000 ABD Doları Nakit Teminat Ve Bayilik Faaliyeti Süresince İdarece Belirlenen Tutarda Haftalık Gider Karşılığı Alınır.
Sayısal Oyun Bayiliği Verilen İşyerine, Tesis Edilecek İletişim Hattının Kurulum Aşamasındaki Tesis, Ölçüm Ve Kanal Ücretleri İle Nakil Masrafları Bayi Tarafından Ödenir.
Sayısal Oyun Bayilik Verilme Usul Ve Esasları:
Yukarıda Belirtilen Şartlara Haiz Olanlara, Sayısal Oyunlar Yönetmeliği 24. Maddesi C-1 Ve 2 Alt Bendi Çerçevesinde Bayi Adaylarının Huzurunda Noter Tarafından Gerçekleştirilen Kura Çekilişi İle Sayısal Oyunlar Bayiliği Verilmektedir.
Kura Çekilişi İle Belirlenenlerden, Gerekli Koşulları Taşımadıkları Sonradan Tespit Edilenler, Bayilik İçin Herhangi Bir Hak İddia Edemezler.

Başvuru İçin İstenen Belgeler:
Bayilik Talep Edilen İşyerine Ait Vergi Levhası Fotokopisi.
Bayilik Talep Edilen İşyerinin Bağlı Bulunduğu Vergi Dairesi Veya Malmüdürlüğünden Alınan Faal Mükellef Durumunu Belirtir Resmi Yazı.
Bayilik Talep Edilen İşyerinin Bağlı Bulunduğu Belediye, Organize Sanayi Bölgesi, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Vb. Tarafından Düzenlenmiş İşyeri Açma Ve Çalışma İzin Belgesi Fotokopisi.
(Tüzel Kişi Başvurularında İlave Olarak Ticaret Sicil Gazetesi)
3713 Sayılı T.M.K. Kapsamında Başvuruda Bulunan Gazi Veya Şehit Yakınının Sosyal Güvenlik Kurumu (Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü) Kimliğinin Arkalı-Önlü Fotokopisi
193 Sayılı G.V.Kanunu Kapsamında Başvuruda Bulunanlardan İse, Tam Teşekkülü Devlet Hastanesinden Son 6 Ay İçinde Alınan Ve Çalışma İş Gücü Kaybı İle Oranı Belirtir Sağlık Kurulu Raporu Aslı Veya Noter Onaylı Sureti.

Başvuru Formu Ve Başvuru Adresi:
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Loto Dairesi Başkanlığı Ziyabey Caddesi 1400. Sokak No:1 06520 Balgat Ankara

Sayısal Oyunlar Başvuru Formu İndir.

Alışveriş Merkezine, Gar, Otogar Veya Havalimanı Mahallere Sayısal Oyunlar Bayilik Verilme Usulü:
Sayısal Oyunlar Yönetmeliği 24. Maddesi C-3 Alt Bendi Hükmü Kapsamında Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Tarafından Alınan Kararlar Gereğince; A) Alışveriş Merkezinin Kiralanabilir En Az 7.000 Metrekare Ve Üzeri Kapalı Satış Alana Sahip, Bir Veya Birden Fazla Bağımsız Bölümden Oluşan, Çok Sayıda Mağazayı, Süpermarket/Hipermarket Ve Sosyal Etkinlik Alanları İle Bütünleştiren, Merkezi Yönetimi Ve Otoparkı Bulunan Yapı Tipinde Olması Gerekir.
Alışveriş Merkezi Ya Da Merkez Nüfusu 50.000 (Elli Bin) Ve Üzerinde Olan İl Ve İlçelerdeki Gar, Otogar Ve Havalimanı Gibi İnsanların Yoğun Olduğu Mahallerde Veya İdarenin Başbayisi Olarak Faaliyet Gösteren Gerçek Veya Tüzel Kişilere Bu Yönetmelikte Düzenlenen Şartları Taşımaları Kaydıyla, Kuraya Tabi Tutulmaksızın Ve Bir Yıldır Faaliyet Gösteriyor Olma Şartı Aranmaksızın Bayilik Verilebilir. Yapılan Başvuru Sayısının, Verilecek Bayilik Sayısından Fazla Olması Durumunda Bayilik Verilecek Gerçek Veya Tüzel Kişiler Kura İle Belirlenir.
Alışveriş Merkezi, Gar, Otogar Veya Havalimanı İçin Gerçekleştirilecek Kura Çekimi Noter Tarafından Ve Bayi Adaylarının Huzurunda Yapılmaktadır.
Kura İle Belirlenenlerden, Gerekli Koşulları Taşımadıkları Sonradan Tespit Edilenler, Bayilik İçin Herhangi Bir Hak İddia Edemezler.
AVM, Gar, Otogar Veya Havalimanı Kapsamında Bayi Olanların İşyerini Nakil Hakkı Bulunmamaktadır.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar