-->

İş Fikirleri Kahve Sektörü Barista Mesleği

Sponsorlu Bağlantılar

İş Fikirleri Kahve Sektörü Barista Mesleği


Para Kazandıran Sektörler Meslekler, Kahve Sektörü Barista Mesleği, Barista Akademileri.
Türk Toplumu İçin Henüz Çok Yeni Olan Kahve Ve Sıcak İçecek Sektörü Uzmanlara Göre Bu Güne Göre Elli Kat Daha Büyüyecek Ve Sadece Kafeler Değil Otel, Bar Ve Restoran Gibi Kahve Sunumu Olan Her İşletmede Barista Mesleğine Olan İhtiyaç Aratacak Ve Kalifiye Barista Bulmak Neredeyse İmkansız Hale Gelecek.

Yakın Zamana Kadar Kimsenin İlgi Göstermediği Bir İş Koluydu Kahve Sektörü Ancak Artık Devir Değişti Ve Dev Kahve Zincirleri Birbiri Ardına Hizmete Girdi. Uzmanlara Göre Kahve Sektörü 3-5 Yıl İçerisinde 50 Kat Kadar Büyüyecek Ve Sektörün Nitelikli İş Gücüne Çok Fazla İhtiyacı Olacak.

PARA KAZANDIRAN İŞLER BARİSTA MESLEĞİ
Kahve Sektöründe Oluşacak İş Gücü Açığı İçin Okullar Açılmaya Başlandı. Barista Sıcak İçecek Barmeni Demektir. Baristaların İşi Sıcak Ürün Çıkartmaktır. Baristalar Çıkarttıkları Sıcak Ürünlerin Görselliği, Lezzeti Ne Kadar İyi Olursa Müşteriyi Kendine O Kadar Bağlar. İyi Bir Barista Çalıştığı Yere Göre Çok İyi Paralar Kazanabiliyor. Günümüzde 7 Bin Tl Aylık İle Çalışan Baristalar Bile Bulunmaktadır.


Kahve Deyip Geçmeyin Kahveleri Hazırlayacak Olan Baristalar Kolay Yetişmiyor. Baristalar Önce Teorik Sonra da Pratik Dersler Alarak Meslek Hayatına Hazırlanıyorlar. Barista Eğitiminde Kahvelerin Nerelerde Yetiştiği, Kahvelerin Özellikleri, Kahve Tarımının Yapılışı, Kahve Hasadı, Hizmet Standardı, İyi Bir Barista Olmak, Kahveleri Tanımak Gibi Konularda Eğitim Veriliyor. Kahve Akademilerinde Verilen Eğitimlerde İyi Para Kazandıran Bir Mesleğiniz Olabilir. Eğitimlere Kahve Tutkunları, Kahve Konusunda Uzmanlaşmak İsteyenler, Kahve Dükkanı Açmak Veya Mevcut Dükkanını Geliştirmek İsteyenler Ve Barista Mesleğinde Kariyer Yapmak İsteyenler Katılabiliyor.

Kahve Akademileri:
İstanbul Kahve Akademisi:
Adres: Ferhatpaşa Mahallesi Yeditepe Caddesi No: 27 Ataşehir İstanbul
Telefon: 0 216 470 00 20

Toper Kahve Akademisi:
Adres: 5911 Sokak No: 1 Karabağlar İzmir
Telefon: 0 232 254 01 21

Msa Mesleki Eğitim Ticaret A.Ş.
Aristan Kahve Eğitimi: Türkiye'nin En Kapsamlı Yiyecek Ve İçecek Eğitim Merkezi Dönemlik Eğitimler.
Adres: Maslak Mahallesi, Maslak Meydan Beybi Giz Plaza B Blok N0: 123-124-136 Sarıyer Maslak
Telefon: 0 212 290 35 50
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar