-->

Yeni İş Fikirleri Köpek Yetiştiriciliği

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni İş Fikirleri Köpek Yetiştiriciliği


Hayalindeki İşe Henüz Kavuşamayanlar, Kariyerinde Yeni Bir İşe Başlamak İsteyenler, Yeni Bir Kariyere Adım Atmak İsteyenler İçin İlginç Kariyer İmkanları, Para Kazandıran İşler Meslekler.

Köpek Yetiştiriciliği Mesleği:
Anadolu'ya Özgü Çoban Köpekleri Bütün Dünyadan Köpek Tutkunlarının İlgisini Çekiyor. Bu İlgiyi Keşfedenler Ve Köpekleri Sevenler Türkiye'ye Özgü Köpek Irklarını Yetiştirerek Dünyaya İhraç Ediyor. Bu Özel Köpeklerin Yavruları 5 Bin Dolara Kadar Alıcı Bulurken, Yetişkin Köpekler İse 100 Bin Dolara Bile Alıcı Bulabiliyor. Hem Anadolu'ya Özgü Köpek Irklarını Dünyaya Tanıtma Hem De Çok Büyük Paralar Kazanmak İçin Köpek Yetiştiriciliği Mesleğine Adım Atabilirsiniz.

YENİ İŞ FİKİRLERİ KÖPEK YETİŞTİRİCİLİĞİ
Türk Çoban Köpeklerine Dünyanın Her Yerinden Talep Gelmektedir. Kangal, Boz Ve Malaklı Anadolu'ya Özgü Türk Has Çoban Köpekleri. Maalesef Sadece Kangal Irkının Adı Biliniyor, Ancak Malaklı Ve Boz Çoban Köpekleri De Çok Değerli Köpekler. Köpeklerin Fiyatları Damızlık Ve Şampiyonluk Özelliklerine Göre 50-100 Bin Dolarlara Kadar Gidebiliyor.
Ülkemizde Bütün Büyük İri Köpeklere Kangal Deniliyor. Ancak Ülkemiz Coğrafyasında Ona Yakın Farklı Çoban Köpeği Irkı Bulunuyor. Bunlar Kangal, Boz, Malaklı, Yörük Köpeği, Karadeniz Köpeği, Kars Köpeği, Akbaş Gibi Çoban Köpeği Türleri Bulunuyor.


Evinde Büyük Köpek İsteyen Herkes Türkiye'deki Köpeği İstiyor. Artık Şehir Köpeklerinden İnsanlar Sıkıldı. Peki Diğer Köpeklerden İnsanlar Neden Sıkıldı. Çünkü Diğer Köpekler Sadece Emir Verilince Yapıyor, Emir Almadığı Zaman Robot Gibi Duruyor. Artık İnsanlar Kendisi Karar Verebilen, Kendisi Bir Şeyi Yorumlayabilen, Bir Zekası Olan Ve Bu Zekayı Hayatında Uygulayabilen Köpeği İstiyor. İşte Tarif Edilen Bu Köpekte Türk Çoban Köpekleri.
Yetişkin İyi Bir Boz Çoban Köpekleri İçin Biçilen Fiyatlar 100 Bin Doları Bulabiliyor, Yavruları İçin İse Fiyatlar 1500 Dolardan Başlayıp 25 Bin Dolara Kadar Çıkabiliyor. Boz Çoban Köpekleri Kangal Gibi Kurdun Kokusunu Alıp Kurdun Peşine Gidip Kurdu Öldürmeye Çalışmaz. Yattığı Yerde Kurdun Gelmesini Bekleyen Boz Çoban Köpeği, Eğer Kurt Cesaret Edip Gelirse Yerinden Kalkıp Sadece Havlamasıyla Kurtları Kaçırır. Tek Başına 3-4 Kurdu Kaçırabilecek Kadar Büyük Ve Güçlü Bir Çoban Köpeğidir. Bu Köpeklerin Masrafları Da Çok Yüksek, Damızlık Bir Köpeğin Aylık Masrafı Yaklaşık 500 Türk Lirası.


Köpekleri Çok Seven Kişiler Bu İşten Büyük Paralar Kazanabilir. Eğer Alt Yapınızı Düzgün Kurabilirseniz Köpek Yetiştiriciliğinden İyi Paralar Kazanabilirsiniz.

Köpek Yetiştiriciliği Mesleği İçin Öneriler:
Öncelikle Şehre Çok Uzak Olmayan Çok Da Yakın Olmayan Bir Arsaya İhtiyacınız Var. Devletle Sorun Yaşamamak İçin Köpek Beslenmesine İzin Alabileceğiniz Bir Yer Olmalı. En Az Beşe Beş Bir Kafes, Köpek Kulübelerinin En Az 2 Odalı Olmalı, Köpeklerin Kışın Üşümemelerini İyi Bir Kulübelerine İhtiyacınız Olacak. Köpeklerin Her Gün 1 İle 1.5 Saat Yürütülmesi Koşması, Oynaması Gerekiyor. Bunun İçin Ya Arsanızda Serbest Bırakabileceğiniz Bir Alanınız Olacak, Yada Dışarıya Çıkartacaksınız. Köpeklere İlgi Ve Sevgi Göstermeli, Bakımlarının İyi Yapılması Gereklidir. Köpeklerinize Sevgi Vermeseniz Onlarda Size Yavru Vermeyeceklerdir. Bir Köpek Yavrusunun Ortalama 5 Bin Euro Olduğu Düşünülürse Yılda 10 Yavru Satarak 50 Bin Euro Kazabilirsiniz.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar