-->

İşi Hazır Meslekler Atçılık Okulu

Sponsorlu Bağlantılar
İşi Hazır Meslekler Atçılık Okulu

Hayalindeki Mesleği Arayanlar, Hangi Okula Gideceğine Karar Veremeyenler, İlginç Kariyer İmkanları, Akademiler Mahmudiye Atçılık Okulu.

Atçılık Okulunun Tüm Öğrencileri Henüz 2. Sınıftayken İş Teklifi Alıyor Hatta Staj Yaparak Hem Okuyor Hem de Para Kazanıyor. Binlerce Yıllık Kültürümüzün Ayrılmaz Bir Parçası Olan Atçılık İçin Yetişmiş Antrenörler, Biniciler Ve Eğitimli İdareciler Yetiştirmek İçin Kurulan Atçılık Okulu Osmangazi Üniversitesine Bağlı Mahmudiye Meslek Yüksek Okulu Hem Öğrencilerine Doğa İle Baş Başa Bir Eğitim İmkanı Sunuyor Hem De Oldukça Farklı Bir Kariyer Fırsatı.

İŞİ HAZIR MESLEKLER ESKİŞEHİR ATÇILIK OKULU
Atçılık Halkımız İçin Binlerce Yıllık Bir Gelenek Ve Geçmişimizde Büyük Bir Yer Tutuyor. Günümüzde İse Atçılık Sektöründen 100 Binin Üzerinde Kişi Ekmek Yiyor. Bu Sektörün Çok Önemli Bir Sıkıntısı Var Yetişmiş Eleman Açığı İşte Atçılık Okulu Bu Yetişmiş Eleman Açığını Kapatmak İçin Kurulmuş. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mahmudiye Meslek Yüksek Okulu Mahmudiye İlçesinde Eskişehir İline 50 Kilometre Uzaklıkta. Mahmudiye Osmanlıdan Kalma 200 Yıllık Bir Atçılık Geçmişi Olan Bir İlçe. Mahmudiye İlçesi Türkiye'nin En Önemli 3 At Üretim Merkezinden Biri. Atçılık Okulunun Mahmudiye İlçesinde Kurulması Yetişmiş İnsan Kaynağı , Sahaları, Türkiye Jokey Kulübünün Yerleşimi İdman Pisti, Tarım İşletmelerine Ait Haranın Ve Yirmiye Yakın Çiftliğin Bulunması İlçenin Tercih Edilmesine Nede Olmuş.

Atçılık Okulundan Mezun Olan Öğrenciler Bir Mimardan, Bir Mühendisten Çok Daha Kolay İş Bulma İmkanına Sahip. Okulda Atçılığa Giriş, At Antrenörlüğü, At Fizyolojisi, Dünyada Atçılık, At Anatomisi, Atlarda Davranış, At İşleri Ekonomisi, At Ve Ahır Bakımı, Nalbantlık, Binicilik, At Donanım Ve Ekipmanları, At Yarışı Pistleri Ve Yöneticiliği, At Ayak Hastalıkları Gibi Mesleki Dersler Veriliyor. Öğrenicilerinin Henüz Okurken İş Teklifi Aldığı Atçılık Okuluna Erkekler Kadar Bayan Öğrenciler De İlgi Gösteriyor.
yeniisfikirlerin.com
İletişim:
Adres: Işıklar Mahallesi Tezel Sokak No: 10 Mahmudiye Eskişehir
Telefon: 0 222 611 23 11

Sponsorlu Bağlantılar