-->

Girişimcilik Eğitiminin Amaçları

Sponsorlu Bağlantılar
Girişimcilik Eğitiminin Amaçları

Girişimcilik Eğitimi Kendi İşini Kurmak İsteyen Kişilere Uygulanmaktadır. Girişimcilik Eğitimin Hedef Kitlesinin Belirli Bir Takım Özelliklere Sahip Olması Gerekir. Girişimcilik Eğitimi Uygulanacak Hedef Kitlenin Kendi İşini Kurmak İçin;
Bir İş Fikri Geliştirmiş Olması,
Meslek Veya Beceriye Sahip Olması,
İş Kurma İsteğinin Belirli Bir Sermaye İle Desteklenmesi,
Belirli Bir Eğitim Düzeyine Sahip Olması Gerekir

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİN AMAÇLARI
Girişimcilik Eğitimi Üç Aşamalı Bir Eğitim Süreci Olarak Uygulanmaktadır. İlk Aşamada, Girişimcilik Eğilimi Yetenek Testi Uygulanması Yapılmaktadır. Bu Test İle Girişimcilik Eğitimi Almak İsteyenlerin Girişimci Olma Özellikleri Ve Yetenekleri Belirlenir. Bu Aşamada, Girişimci Olmak İsteyen Kişilerin Gerçekten Kendi İşlerini Kurmak İsteyip İstemedikleri, Bir İş Fikrine Ve İş Bilgisine Sahip Olup, Olmadıkları, İş Kurabilecek Mali Güce Ve Meslek Ve Beceriye Sahip Olup, Olmadıkları Tespit Edilir. Girişimcilik Mesleki Yeterlilik Belgesi Gerektiren Bir Alanda Kendi İşini Kurmak İsteyen Kişilerin Resmi Yeterlilik Belgesinin Olması Durumunda Bu Kişiler Girişimci Eğitim Programına Kabul Edilebilmektedir.

Girişimcilik Eğitimi İkinci Ve Üçüncü Aşamasında Girişimci Adaylarına Girişimcilikle İlgili Gerekli Bilgi Ve Becerileri Kazandırmak Amacıyla Teorik Ve Uygulamalı Bilgiler Verilmektedir. Girişimcilik Eğitimi Eğitim Konuları Girişimci Adaylarının İhtiyacına Göre Tespit Edilir. Girişimcilik Eğitimi Sonunda Adaylara Sınav Uygulanarak Girişimcilik Eğitim Sonucu Bilgiler Test Edilmektedir.

Her Yıl On Binlerce Girişimci Büyük Beklentilerle İş Kurmakta; Yine On Binlercesi Yetersiz Satışlar, Yoğun Rekabet, Sermaye Yetersizliği, Yönetsel Becerilerdeki Sınırlılıklar, Dışsal Koşullardaki Hızlı Değişim Gibi Nedenlerle İflas Etmektedir. Yeni Girişimlerde Finansal Ve Duygusal Riskler Yüksek Olmaktadır. Girişimciliğin Maddi Ve Maddi Olmayan Birtakım Avantaj Ve Dezavantajları Vardır.
yeniisfikirlerin.com

Sponsorlu Bağlantılar